סאטמר: בשל עומס – המשטרה מנעה כניסה לאוהל

אלפים שהו השבת בצלו של האדמו"ר מסאטמר במירון, בליל שבת אלפים הגיעו לאוהל הענק שנבנה במקום על מנת להתפלל יחד עם האדמו"ר אך המשטרה מנעה כניסתם של אלפים לאוהל מחשש לחיי אדם.

אלפים שהו השבת בצלו של האדמו"ר מסאטמר במירון, בליל שבת אלפים הגיעו לאוהל הענק שנבנה במקום על מנת להתפלל יחד עם האדמו"ר אך המשטרה מנעה כניסתם של אלפים לאוהל מחשש לחיי אדם.

סאטמר נערכו עם אוהל תפילה המסוגל להכיל 5,000 איש בישיבה ובעמידה, אך כאשר ירדה השבת על אתרא קדישא והאלפים התחילו לנהור לעבר היכל התפילה הבינו העסקנים כי המהנדסים לא חלמו על ציבור גדול כ"כ וזאת בנוסף לזה שגם בישובים סמוכים הגיעו מאות שלא הספיקו למצוא מיטה במירון.

במשך כל השבת עמדו שם 2 מהנדסים (לא יהודים) ו4 ראשי המשטרה שנשכרו במיוחד ע"י וועד המארגן לשבת הגדולה לאחר שהבינו כי לא שייך להכניס את כולם להיכל התפילה אם ח"ו לא רוצים שיקרה אסון המוני, ולכן בתחילת מנחה ערש"ק ביקשו השוטרים שלא יהיה בהיכל יותר מ5000 איש כפי האישור שנתנו המהנדסים ואכן לא כולם נכנסו להתפלל בבת אחת.

כמו כן ביקשו המהנדסים לא לרקוד בר יוחאי כנהוג רק לשיר את הזמר על המקום בלי רקידה ואכן אלפים נשארו בחוץ והם עמדו סביב האוהל למטה והתפללו משם. לאחר תפילת מעריב שנגמרה בשעה 9 ירדו כולם לסעוד את סעודת שבת, בשעה 11 נכנס האדמו"ר להיכל הטישים לעריכת הטיש שנמשך 5 שעות עד השעה 4 לפנות בוקר בהשתתפות אלפים.

מיד אחרי נטילת ידים וברכת המוציא דיבר האדמו"ר בקצרה ואמר כי היות ולא רקדו בתפילה ירקדו עכשיו והאדמו"ר יצא בריקוד סוחף לזמן רב
אחרי ברכת המזון נערך המצוה טאנץ לרגל שבת שבע ברכות.

גם בשבת בבוקר עמדו העסקנים ליד היכל הטישים למנוע כניסת ההמונים שעמדו מסביב לאוהל והתפללו עם האדמו"ר שירד לפני התיבה לתפילת שחרית בעת אמירת אהבה רבה שרו את הניגון ששרים בסאטמר בחג השבועות ומפאת ריבוי הגבירים והתורמים החליטו לחלק את העליות לדייני הקהילות בעולם ששבתו במירון.

הערב בשעה 11 יערך מעמד ההדלקה המרכזית בהשתתפות אלפים במתחם ההדלקה של חסידות תולדות אהרן בל"ג בעומר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.