סבו של גיל-עד שער: "שמעתי על החטיפה באל -ג'זירה"

מצמרר: עזרא שער, סבו של הנער גיל עד שער, מספר על הרגע שבו קיבל את הבשורה הקשה מכל. וגם: הקשר בין מציאת הגופה לאחיו שנהרג במלחמת שלום הגליל

עזרא שער, סבו של הנער גיל-עד שער, אשר גופתו אותרה אתמול יחד עם גופותיהם של נפתלי פרנקל ואייל יפרח, סיפר הבוקר על תחושותיו הקשות הבוקר ועל הרגע שבה הוא שמע את הבשורה הנוראה מכל.

"מאד מאד קשה. אני רוצה לומר שעוד הייתה לנו תקווה כאנשים מאמינים, הייתה לנו תקווה, מבחינה אמונתית היינו משוכנעים שהם בחיים ושהם יחזרו בחיים אבל אי אפשר בלי לחשוב על הרציונאל אחרי תקופה של 18 ימים יש אי וודאות היכן ומתי ואיפה. גם על האופציה הזאת חשבנו", סיפר הסב.

הסב הוסיף: "אנחנו משפחה שכולה, כי אחי נפל במלחמת שלום בגליל, ב-ב' בתמוז, ואתמול היה ב' בתמוז, 32 שנים שאחי נפל במלחמת שלום הגליל. ואת הבשורה שמעתי לאחר שחזרנו מבית העלמין. קשה מאד. קשה מאד".

בהמשך סיפר הסב על הרגע שבו נודע לו כי מצאו את גופות הנערים: "לאחר העלייה לקבר התכנסו כולם לתפילת מנחה, לאחר היציאה מהתפילה אני מסתכל וחשכו עיניי. אחד החברים כותב לי 'שמעתי מאל ג'זירה שהנערים לא בין החיים'. התמוטטתי. עליתי הביתה ושאלתי את אשתי 'האם שמעת משהו' והיא אמרה לי לא. אמרתי לה תפתחי (את הטלוויזיה), אמרה לי 'מה קרה?'. 'תפתחי את הטלוויזיה!'. פתחה ולא אומרים כלום אחרי חמש דקות מתחילים לומר 'מחפשים, מחפשים, מחשפים'. כך נודע לי על מות יקירנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.