סבו של החטוף: "צריך להרוס לחוטפים את הבתים"

לאחר שהשב"כ חשף את שמותיהם של החוטפים מחברון התייצב סבו של גיל- עד בערוץ 2 וקורא להרוס את בתי המחבלים

 יממה לאחר שהשב"כ חשף את שמותיהם של החוטפים מחברון התייצב סבו של גיל- עד באולפני ערוץ 2 ובריאיון ליואב לימור וגלית גוטמן אמר שמואל שי כהן, סבו של גיל-עד, כי "מקומם לראות את המשפחות שלהם בבית מתבכיינות, ועוד זועקות את בכי הקוזאק הנגזל. לא יעלה על הדעת שהם יתבכיינו או יחייכו ויהיו חופשיים בביתם כאילו לא קרה כלום".

הסב  קרא למדינה לשקול לאזוק אותם: "שיראו את אשתו של החוטף ואת אמא שלו אזוקים ושיהרסו להם את הבית".

סבו של החטוף בן ה-16 הזהיר מפני התחממות השטח ומעשים אלימים כנגד משפחות החוטפים,  "אנחנו שומעים את רחשי הלב של הרחוב. אם המדינה לא תעשה את זה – שלא נופתע אם אנשים שאין להם את הטמפרמנט שלי והם מתרגשים יותר ממני והם מרגישים שהם איבדו את הביטחון האישי יפעלו".

שני המחבלים המרכזיים, המעורבים בחטיפה, הם מרואן קואסמה ועאמר אבו עישה – פעילי חמא"ס מחברון, אשר הפכו למבוקשים מיד עם ביצוע פיגוע החטיפה . מאז מתנהל מצוד נרחב של שב"כ וצה"ל ללכידת המבוקשים ,בראש ובראשונה על מנת לאתר את מקום  המצאם של הנערים החטופים .

מרואן קואסמה:

Amn1pJT0o7Hkv0G0c8ogFKmcUZmY6EQXhNH8Mt6qNI1F

 1. מרואן נעצר בעבר בגין פעילותו בחמאס.
 2. הוא יליד 1985 וכבר בהיותו בן 18 נעצר, נשפט וריצה עשרה חודשי מאסר עד אוגוסט 2004.
 3. מאז נעצר עוד 4 פעמים נוספות, בחלקם גם במעצרים מנהליים.
 4. בחקירתו האחרונה בשנת 2010, הודה כי הוא מגוייס לחמאס הצבאי באזור חברון משנת 2009, היה מעורב באימונים צבאיים במערות באזור חברון, פעל להשגת חומרי-גלם לצורך ייצור חומר נפץ וסייע לאירגון בגיוס צעירים נוספים לפעילות חמאס. כאמור, בגין פעילות זו הוא נכלא עד מרס 2012.

עאמר אבו עישה:

Al3hR0ml1rKoxRfTaEllmIts8pN_FL4E2YNhar8FRU5D

 1. עאמר, יליד 1981, נעצר לראשונה בנובמבר 2005, נחקר והועבר למעצר מנהלי עד יוני 2006.
 2. נעצר בשנית לתקופה קצרה באפריל 2007.
 3. אחיו-  מחבל אשר נהרג בנובמבר 2005, בעת שניסה להשליך מטען חבלה, לעבר כוח צה"ל.
 4. אביו – נעצר בישראל מספר פעמים, בגין פעילות טרור.כאמור, עאמר ומרואן פעלו במסגרת התארגנות חמא"ס באזור חברון. כמו-כן נעצרו ע"י שב"כ צה"ל וימ"מ מספר חשודים הנחקרים בשב"כ בחשד למעורבותם בפיגוע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס סיום קורס טיס: "אמרנו שמי שביצע את הפשע הזה היו מחבלים של החמאס, והיום שירות הביטחון הכללי פרסם את שמותיהם של שניים מהחוליה הזאת, אנשי חמאס. אני מצפה מאבו מאזן שאמר דברים חשובים בערב הסעודית, שיעמוד מאחורי המילים שלו ויפרק את ההסכם שלו עם ארגון הטרור חמאס שחוטף נערים וקורא להשמדת ישראל."

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "החטיפה – הוכחה שפסק הרב המתיר לא פסק נכון" החטיפה הוא עונש מן השמים משום שאיזה רב (הגאון הרב המתיר שליט"א) התיר לחפור קברים של יהודים בבית שמש. ועכשיו "קול דמי אחיך צועקים מן האדמה" !!!!

  להרבות בתפילה לשלום החטופים:
  יעקב נפתלי בן רחל דבורה,
  גיל-עד מיכאל בן בת גלים,
  אייל בן איריס תשורה,

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. "החטיפה – הוכחה שפסק הרב המתיר לא פסק נכון" החטיפה הוא עונש מן השמים משום שאיזה רב (הגאון הרב המתיר שליט"א) התיר לחפור קברים של יהודים בבית שמש. ועכשיו "קול דמי אחיך צועקים מן האדמה" !!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. להרבות בתפילה לשלום החטופים:
  יעקב נפתלי בן רחל דבורה,
  גיל-עד מיכאל בן בת גלים,
  אייל בן איריס תשורה,

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב