סגור לתקשורת: מחר ישיבת ה'מועצת'

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל צפויה להתכנס מחר בבניין ועד הפועל של אגודת ישראל בירושלים. העילה הרשמית של ההתכנסות היא התעצמות חילול השבת בירושלים, אך בפועל, צפויים גדולי התורה לאשר את מינויו של ליצמן לתפקיד שר

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל צפויה להתכנס מחר בבניין ועד הפועל של אגודת ישראל בירושלים. העילה הרשמית של ההתכנסות היא התעצמות חילול השבת בירושלים כשגולת הכותרת היא פתיחת מתחם "יס פלאנט" בשבת. ההערכה סוגיית כהונתו של ליצמן תעלה אף היא על הפרק ותקבל את הכרעתם של הרבנים.

בהודעה שהוציאו מארגני הישיבה כתבו: מחר בשעה 11:30 בבוקר תתכנס מועצת גדולי התורה בבית ועד הפועל של אגודת ישראל ברח׳ שומר הכותל פינת אורנשטיין הכינוס סגור לתקשורת והמתחם כולו חסום לגישה, למעט לאדמו״רים ומלוויהם, ומוזמנים מטעם הנציגות החרדית. ההחלטות יתפרסמו בידי מזכיר המועצת בעיתוי שיוחלט על ידו.

אמש אמר ליצמן: "גדולי התורה מתכנסים ביום חמישי ומה שיחליטו אני אעשה, אם הם יגידו לי להיות שר אני אהיה שר, אבל אם הם יגידו לי שלא כבר ביום שישי בבוקר אני פורש". את הדברים אמר ליצמן במפגש עם ארגון ״בזכות״ וארגונים נוספים בנושא הרפורמה בבריאות הנפש.

גורמים ביהדות התורה העריכו כי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תאפשר לח"כ ליצמן להתמנות לשר בריאות על כל הסמכויות הנלוות לכך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.