סגירת מעגל: מוסדות "יתד התשובה" חונכים קמפוס מפואר – צפו בוידאו ובתמונות

לפני 30 שנים היה בצפת בעיקר הרושם של זקני צפת שידעו איזה גדולי דור גדלו בעיר, והשרישו בה את חזונם. הדור הצעיר עם השנים הלך והתרחק, כמעט ולא היו מוסדות תורה בעיר ובבתי הכנסת שרדו קומץ מבוגרים. כיום, ניתן לראות את הקשר של הנוער לדת ואת בתי הכנסת המלאים מפה לפה שהפכו עם השנים לבתי מדרש. הנחשונים של תנועת התשובה בצפת החלו כחלום קטן עם הרבה תקוות שהפכו למציאות שהגשימה את חזונו של הרב רפאל כהן ראש מוסדות "יתד התשובה". אט אט החל לקרום עור וגידים, מרכז תורני דתי שפעולותיו תורמות לעיצוב פני החברה היהודית הדתית בעיר ומאפשרות גם את שינוי פני החברה החילונית בעיר וקירובה לתורה. בקצב גדילה טבעי קמו להם מוסדות "יתד התשובה" והחלו לתרום בכל תחום, נושא ופינה במשבצת שמכונה: העשרת חיי הרוח והקודש בצפת ובאזור, יחד עם זאת, המוסדות הענפים לא מצאו מנוח לכף רגלם, ולקחו את מקל הנדודים מפינה לפינה בעיר הקודש צפת. השבוע, סוגרים מעגל  "חניכת קמפוס ענק ומפואר", שנבנה במשך שנים ארוכות. במוסדות נערכים בכוננות שיא, למעמד ענק ומרשים ביום חמישי הבא ט' באלול 15.8.13 גולת הכותרת היא חנוכת בית הכנסת והכנסת ספר תורה כשלצד זה יחנך בית מדרש לאברכים, אוצר ספרים, חדרי שיעורים, מקווה טהרה, ועוד.. את יציקת הבטון הראשונה לבית הכנסת עשה מרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף שליט"א, שמשמש כנשיא וכאב רוחני למוסדות המפוארים. בצפת ההתרגשות נסוכה על כל פנים, ולא רק בצפת. מצרפת צפויים להגיע עשרות משפחות במיוחד למעמד הגדול, הרב רפאל כהן ידוע בפעילותו הרבה למען יהודי התפוצות, הוא משמש כמורם ורבם של קהילות גדולות בצרפת, ובתוניס.  "אי אפשר להתעלם מפעילותו הרבה של הרב כהן בעולם בכלל ובצפת בפרט מספרים התושבים. "אין פינה שהוא לא נגע בה, אין משפחה שלא נעזרה בו, החל מגני ילדים ומעונות, תלמוד תורה, ישיבה, וכולל הוראה ודיינות".

האירוע הגדול צפוי להתפתח ביום חמישי ט' באלול בשעה 15:00 בצהריים בביתו של הרה"ג הרב רפאל כהן שליט"א, בעיר העתיקה בצפת, בבית יתחילו את כתיבת האותיות, ומשם יצאו לתהלוכה ססגונית לעבר הקמפוס החדש והמפואר. במעמד החניכה צפויים לקחת חלק הרב הראשי לישראל הרשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א, רבני העיר, חכי"ם ואישי ציבור.  למחרת ביום שישי יגיעו האורחים לתלמוד תורה "פרחי כהונה" שם תופיע מקהלת ילדים מיוחדת, ובשבת פרשת "כי תצא" יתקיים קידושא רבא לאחר התפילה, את תפילות השבת ינצחו טובי החזנים בישראל. בימים אלו יצא הגאון הרב רפאל כהן שליט"א אל מעונם של גדולי ישראל מרנן ורבנן שליט"א להזמינם למעמד הגדול.

צפו בוידאו:

מרן הרב עובדיה יוסף יוצק את היסוד הראשון הרב רפאל כהן

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין תמונות מהאירוע הגדול???

  היה מרגש במיוחד!!!
  אין דברים כאלו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • יש בעיה יש אחד שהשם שלו מתחיל ב א והמשפחה באות ש והוא נדחף לכל התמונות בארוע הגדול. והוא רוצה להיות ראש העיר שוב פעם ח״ו

   יעעין |
   הגב
 2. אוךךךךךך רבי רפאל כהן שליט"א גאות הספרדים השפוים לא המתרפסים כאווזים לשכנזים ומחקים אותם כקופים
  הוא נשמה גדולה מקרב רחוקים בדרכי נועם ובמתק שפתים
  הוא אדם גדול
  מתפללת כל יום שיצליח

  אחת מצפת |
  הגב
 3. סוף סוף.
  אחרי מעל לעשרים שנה בשכירויות מגיע לרב רפאל כהן לעבור לדירת קבע.

  יעקב בן דוד |
  הגב