סגן הרמטכ"ל: המצב בגבול הצפון יציב מתמיד

סגן הרמטכ"ל יאיר גולן דיבר בכנס לציון 30 להיערכות צה"ל ברצועת הביטחון על מצב היחסים מול חיזבאללה אותו הגדיר "טוב מאי פעם" והאיומים מצד הארגונים האיסלאמיים בסוריה

בכנס לציון 30 שנה להערכות צה"ל ברצועת הביטחון בלבנון נשא דברים סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן והתיחס לאיומים בגבול הצפוני. לטענת סגן הרמטכ"ל המצב כיום בגבול הלבנון טוב מאי פעם וזאת משום שחיזבאללה עסוק עד צוואר בלחימה מול המורדים בסוריה. לדבריו למרות שכושר האיום של החיזבאללה הוא הגדול מכל ארגון אחר שהיה בעבר, לא משפיע בפועל על המציאות בשטח לאור הנסיבות האמורות.

בהתיחסו לאיום מצד דעא"ש והארגונים בסוריה אמר גולן "כיום הם לא פועלים נגדנו אלא מתמקדים בלחימה נגד כוחותיו של אסד וגורמים שיעים, אבל האידיאולוגיה שלהם מוכרת והסנטימנט שלהם כלפינו הוא שלילי. נכון להיום, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לא להיות מעורבים – אבל יש כאן פוטנציאל עתידי מטריד. בשלב זה, אנחנו נהנים מהיכולת להמתין בסבלנות".

למעשה הזירה הצפונית הולכת והופכת לזירה אחת שבה סוריה ולבנון הם חזית אחת. לסוריה כיום אין שום כלים להחזיק את עצמה לבד ובטח לא לפתוח חזית מול ישראל, כך שהכתובת היחידה היא חיזבאללה ובעתיד אולי גם הגורמים האיסלמים בסוריה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.