צפו: ליצמן מגיב על אישור הקנאביס (וידאו)

סגן שר הבריאות בראיון ראשון לאחר שהכריז על מהפכת הקנאביס: "זה יהיה בסטנדרט של תרופה, לא נאפפשר לזה לזלוג"

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, הכריז היום (שני) כי הקנאביס הרפואי יימכר בבתי המרקחת. בדיון בוועדת הסמים של הכנסת אמר סגן השר כי "גם היום בתי מרקחת נותנים כל מיני תרופת אחרות כמו מורפיום, אז יש סדר וגם בזה נעשה סדר. יהיה רישום ונפקח על זה, אבל זה יהיה בסטנדרט, כמו תרופה". ליצמן הוסיף כי "כרגע אנחנו נמצאים בבג"ץ בגלל נושא המגדלים. נוציא מכרז בנושא ואני מקווה שנקבל את אישור בג"ץ".

בראיון ל'ערוץ 2' הרחיב על יוזמת אישור הקנאביס בהובלתו: "ברגע שזה יהיה בבתי מרקחת, ברגע שזה יהיה ברישום, אנחנו נקפיד ונלחם מלחמה אגרסיבית לא לאפשר לזה לא לצאת החוצה בלי רישום", אמר סגן השר ליצמן, "זה יהיה בסטנדרט של תרופה".

צפו בראיון עם ליצמן (באדיבות רשת)

"גם המגדלים יתחזקו. ברגע שיהיה מכרז זה עובר למכירת תרופה, עובר למרשם רופא, ואני בטוח שזה יתקבל. יש לנו עוד הרבה מה לעבוד ומה לעשות, אבל זאת הכותרת שלי, יש גם היום בתי מרקחת שנותנים כל מיני תרופות אחרות כמו מורפיום, אז יש סדר וגם בזה נעשה סדר", אמר ליצמן

בהצעת החוק דובר על כך שבעתיד יחולק הקנאביס הרפואי בבתי מרקחת בלבד. על פי ההצעה, המשרד אמור לפרסם מכרז פומבי לקביעת רשימה סגורה של בתי מרקחת שיקבלו רישיונות לאחזקת השם, כאשר שינוע החומר ואחסונו יבוצעו על פי דרישות האבטחה של משטרת ישראל.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי צריכה קאנביס? לא יודעת מה ההרגשה אחרי קנאביס רפואי, אך אני מבינה שזה מקל על הכאב ונותן הרגשה נעימה, אך למרות שזה נשמע הזוי, אז מי צריך קאנביס, אפשר להגיע לאושר רוגע והרגשה טובה טבעי טבעי.

  שירה |
  הגב
  • הלואי ולא תדעי אף פעם מי צריך קנאביס רפואי. מדובר על חולים במחלות קשות מאוד שהתרופות הרגילות לא הצליחו לעצור את הכאבים והפרכוסים וכו' שהם סובלים מהם, והקנאביס במקרים רבים כן עזר ברוך ה'.

   ר. |
   הגב