סגן השר הרב בן דהן: "מד"א הוא מונופול, במובן הטוב של המילה כמו צה"ל"

מנכ"ל מד"א: "אין ארגון בעולם, שצריך להתייצב מול אתגרים שהמדינה צריכה לתת להם מענה ולא מתקצבת אותו"

סגן שר הביטחון חבר הכנסת, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), ביקר השבוע במוקד הלאומי המשולב של מד"א בקרית אונו. במסגרת ביקורו שנערך במעמד נשיאת אגודת ידידי מד"א באוסטרליה, הגב' גלניס ליפסון, קיבל סגן השר סקירה נרחבת מפי מנכ"ל מד"א אלי בין על מגוון פעילות הארגון, בהם שירותי הדם של מד"א והסבר על מבנה בנק הדם החדש והממוגן שעתיד להבנות ברמלה, פרויקט נאמני חיים ואפליקציית מד"א שלי. כמו כן קיבל סקירה על מערך המתנדבים הארצי של מד"א, הכולל אלפי אזרחים הערוכים להציל חיים במקרה הצורך. במהלך הסיור נחשף לפעילות המבצעית של מגן דוד אדום הכוללת למעלה מ- 1,000 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, כ- 500 אופנועים, אופניים חשמליים, 2 מסוקים, למעלה מ- 16,000 מתנדבים מהם כ- 6,000 מתנדבי נוער וכ- 21,000 נאמני חיים. סגן השר קיבל תדרוך נרחב על יכולת מד"א להזניק את כלל כונני התגובה המידית לאירועי חירום ברחבי הארץ באמצעות אפליקציה המאתרת את הכוננים הזמינים הקרובים ביותר – לצד הזנקת אמבולנס וניידת טיפול נמרץ.

בנוסף, קיבל סגן השר הסבר על מוקד החירום של מד"א – מוקד 101, במהלכו התרשם רבות מכמות הפניות בהן מטפלים אנשי מד"א 24 שעות ביממה: בכל 15 שניות מתקבל שיחת חירום במד"א כאשר כל שיחה נענת בתוך פחות מ 4 שניות, בכל 38 שניות מוזנק אמבולנס, ובסך הכול למעלה מ-2 מיליון שיחות חירום בשנה. במהלך הסקירה התעניין סגן השר בחוק מד"א, בהגדרתה של מגן דוד אדום בחוק כאגודה סטטטורית שתפקידה בחוק לתת שירותי עזרה ראשונה, פינוי לבתי חולים ושירותי דם בשגרה ובחירום. כמו כן נחשף לנושא הסדרת התשלום לשירותי מד"א לאוכלוסייה המבוגרת ולהצעות החוק המונחות על שולחן הכנסת להסדרת התשלום ע"י קופ"ח, הביטוח הלאומי ועוד והוצאת המטופלים ממעגל התשלומים.

בנוסף, שמע סגן השר על שיתוף הפעולה של מד"א עם מערכת הביטחון ופיקוד העורף בתחום הפרמדיקים והתעניין בעובדה שמד"א הוא ארגון המתנדבים הגדול ביותר בישראל וכולל גם בני נוער רבים. כמו כן, שמע על תלמידי הישיבה שמתנדבים במד"א כחלק משירות אזרחי והתעניין בשילוב מתנדבים מהמגזר הערבי כמו גם על פרויקט נאמני חיים, המאפשר לכל אזרח בעל הכשרה בסיסית בביצוע פעולות החייאה בחולה שלקה בדום לב ובכך להגביר את הסיכויים להציל את חייו.

סגן שר הביטחון, ח"כ הרב אלי בן דהן: "מד"א הוא מונופול, במובן הטוב של המילה כמו צה"ל ומשרד החינוך והרבה ארגונים טובים ויעילים אחרים".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אין ארגון בעולם, בוודאי שלא במדינת ישראל שצריך להתייצב מול אתגרים שהמדינה צריכה לתת להם מענה באמצעות גוף כמו מד"א ולא מתקצבת אותו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.