סגן השר להגנת הסביבה ח"כ ירון מזוז בביקור במד"א

"אזרחי ישראל זוכים לקבל שירותי חירום ברמה גבוהה. זאת גם ההזדמנות להגיד תודה לכל עובדי ומתנדבי מד"א"

סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז (ליכוד), ביקר אמש במוקד הלאומי המשולב של מד"א בקרית אונו. במהלך הביקור קיבל סקירה נרחבת מפי מנכ"ל מד"א אלי בין על מגוון פעילות הארגון, בהם שירותי הדם של מד"א ופרויקט 'נאמני חיים', שמסגרתו גויסו עד כה 21,000 בעלי הכשרה רפואית, אשר מוזעקים באמצעות אפליקציית מד"א למתן טיפול מציל חיים באירועים הנמצאים בקרבתם. כמו כן קיבלו המבקרים סקירה על הפעילות המבצעית של הארגון, בה התעניין במידה רבה, הכוללת למעלה מ-1,000 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, כ-500 אופנועים, אופניים חשמליים, שני מסוקים, למעלה מ-16,000 מתנדבים, מהם כ-6,000 מתנדבי נוער.

במהלך הסקירה התעניין סגן השר מזוז, בחוק מד"א, בהגדרתה של מגן דוד אדום בחוק כאגודה סטטוטורית – יחידה במדינת ישראל, שתפקידה בחוק לתת שירותי עזרה ראשונה, פינוי לבתי חולים ושירותי דם בשגרה ובחירום. כמו כן נחשף לנושא הסדרת התשלום לשירותי מד"א לאוכלוסייה ולהצעות החוק המונחות על שולחן הכנסת להסדרת התשלום ע"י קופ"ח, הביטוח הלאומי ועוד והוצאת המטופלים ממעגל התשלומים. כמו כן, התעניין מזוז רבות בנושא הקרן המיוחדת המופעלת על ידי מד"א ומטרתה לסייע לניצולי שואה במימון הוצאות נסיעה באמבולנס.

בנוסף, קיבל הסבר על מוקד החירום 101 של מד"א במהלכה התרשם רבות מכמות הפניות בהן מטפלים אנשי מד"א 24 שעות ביממה: בכל 15 שניות מתקבל שיחת חירום במד"א כאשר כל שיחה נענית בתוך פחות מ-4 שניות, בכל 38 שניות מוזנק אמבולנס, ובסך הכול למעלה מ-2 מיליון שיחות חירום בשנה. סגן השר התרשם מאפליקציית מד"א שלי המאפשרת ליצור קשר ישיר עם החובשים והפרמדיקים במוקד החירום של מד"א ומאפשר לזהות את מיקומו של המתקשר ולשלוח אליו מענה רפואי. בנוסף, על מנת ליעל את תהליך הטיפול הרפואי משתמש יכול להזין מראש מידע רפואי חיוני כמו מחלות כרוניות, אלרגיות, רגישות לתרופות, סיכום מחלה אחרון ועוד, וכל המידע הרפואי מועבר לצוות האמבולנס לפני הגעתו לזירה. בתום הסיור במוקד בחן סגן השר את אופנוע העזרה הראשונה של מד"א ואף התנסה בנסיעה עם מנכ"ל מד"א ברכב הבימבולנס החדש.

סגן השר לאיכות הסביבה, ח"כ ירון מזוז: "היום ביקרתי במוקד הלאומי המשולב של ארגון מד"א בקרית אונו, האחראי על רפואת החירום בישראל וזכיתי לקבל סקירה מקיפה על פעילותו, צרכיו וחשיבותו. אחרי הסיור- אני יכול להגיד בפה מלא- אזרחי ישראל זוכים לקבל שירותי חירום ברמה גבוהה. זאת גם ההזדמנות להגיד תודה לכל עובדי ומתנדבי מד"א, שמגויסים להצלת חיים 24 שעות ביממה".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני רוצה להודות לסגן השר מזוז מקרב לב על הזמן שהקדיש, על המעורבות שלו בפעילות מד"א ועל הרעיונות שהעלה בפנינו. אין ספק שאחרי שסגן השר נחשף והתרשם מקרוב מפעילותו הענפה של הארגון שמוביל בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם וכל זאת ללא תקציב מהמדינה הוא ימשיך בתמיכתו החשובה ויסייע למען הצלת חיים, בריאותם ובטיחותם של אזרחי ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.