סגן יו"ר ועידת הנשיאים- מלקולם הונליין, נפגש עם הגראי"ל שטיינמן – תיעוד

מלקולם הונליין, סגן יו"ר ועידת הנשיאים בארה"ב, נפגש הבוקר- חמישי, עם הגראי"ל שטיינמן. הפגישה שהתארכה קרוב לכחצי שעה, נסובה סביב נושא חשיבות לימוד התורה ועל גזירת הגיוס.

הונליין שמע את דעתו של מרן ראש הישיבה שליט"א, באופן מפורט וברור, ואת הקביעה הנחרצת כי "לא תהיה כל פשרה בענין הגיוס וכי כל לומד תורה יוכל להמשיך בלימודו בכל כל הפרעה".

הגראי"ל שטיינמן אמר "כלל ישראל קיבלו את התורה, וכל עם ישראל עומד על תורה. כדי להחזיק את התורה בכל הדורות וגם בדורינו, לא מספיק שתהיה תורה, אלא צריך שיהיו לומדי תורה. ורק ככה מתקיים כלל ישראל. היישוב בארץ ישראל קיים בזכות שיש יהודים שיושבים ולומדים תורה. זה שייך רק על ידי שבחורים ואברכים צעירים מקדישים את כל היום שלהם ללימוד התורה, אלו הם השנים שבהם האדם יכול להתעלות בתורה ולא בגיל מבוגר. רק ככה יש עתיד לכלל ישראל. כלל ישראל צריך שיהיה תורה, ולא סתם תורה אלא לומדי תורה. מי שיאפשר לזה שיוכלו ללמוד תורה וישחרר את לומדי התורה כדי שיוכלו ללמוד בלי הפרעה, תהיה בכך זכות גדולה שיש לו בהחזקת כלל ישראל וליושבי ארץ ישראל".

הונליין אמר לגראי"ל שטיינמן כי משיחותיו עם ראשי השלטון, הוא מתרשם כי הם אינם רוצים במלחמות מיותרות. הגראי"ל בתגובה דרש מראש הממשלה ושותפיו לדרך, שיש לאפשר לכל אחד ללמוד תורה ולאפשר מכל מי שרוצה להמשיך ולהקדיש את ימיו ללימוד תורה, לעשות כן ללא מפריע.

אמש, ביקר הונליין בבית האדמו"ר מבעלזא, בקריית בעלזא אשר בירושלים, ודן עימו בכובד ראש על דרכי ההתמודדות מול גזירת הגיוס של בחורי הישיבות.

מלקולם הונליין אצל הגראיל שטיינמן -צילום אנשיל בעק (1)

צילום: אנשיל בעק
צילום: אנשיל בעק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.