סגן שר האוצר בהתבטאות אומללה על החרדים: "טפילים". האזינו לדבריו

סגן שר האוצר, מיקי לוי, בהתבטאות חריגה במיוחד. לוי אמר על החרדים שהם "טפילים על הציבור". לוי חזר בו מהדברים

ההסתה נגד הציבור החרדי לא עוצרת. סגן שר האוצר, מיקי לוי, בהתבטאות אומללה נגד הציבור החרדי מוכיח את הטענה. בראיון הבוקר (רביעי) לרדיו "קול ברמה" אמר לוי כי על החרדים "לשאת בנטל יחד ולהשתלב בשוק העבודה. אי אפשר להיות טפילים על הציבור".

לאחר מכן חזר לוי מדבריו. "התנצלתי על המילה המיותרת, אי אפשר להמשיך ולחיות מבחינה כלכלית על כתפם של אלה שמשלמים מסים, של אלה שהולכים לצבא, של אלה שמשרתים את המדינה. אתם אזרחים שווי זכויות אז בואו תהיו שווי חובות".

לוי אמר: "חברי הטובים הם חברי העדה החרדית. אני עדיין בא לחצרות הרבנים ומכבד אותם. אני מכבד את התרבות, את המסורת. אני בא מבית דתי. אני מוקיר את הציבור הזה. נותן לו להמשיך ולחיות בכבוד. ההידברות עם הציבור הזה תמשיך להיות הידברות של ידידות וחברות".

הדברים באים על רקע הסערה שעוררו דבריו של שר האוצר יאיר לפיד מעל בימת הכנסת בפתח מושב הקיץ של הכנסת ביום שני, נגד החרדים. חברי הכנסת החרדים נדהמו מהדברים של לפיד, כאשר גם חברי כנסת חילונים תקפו את דבריו של לפיד נגד החרדים.

אמש חשף לפיד, חלקים מהתוכנית הכלכלית לשנים 2013-2014 שתיושם במסגרת חוק ההסדרים הקרוב ואמר כי הוא "מוכן למלחמה". בערוץ 10 נחשף כי על פי תכנת לפיד, בתי הספר החרדיים שלא ילמדו אחוז מסוים של לימודי ליב"ה ייאלצו לסבול קיצוץ משמעותי בתקציבם.

בנאום אמש בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי ציין לפיד כי הקיצוץ בקצבאות ילדים יכלול את שלילת זכאותם של אזרחים המרוויחים יותר מ-67 אלף שקל בחודש לאותן קצבאות.

לצד קיצוץ של 18 מיליארד שקל בתקציב והעלאות מסים של כשמונה מיליארד שקל בשנת 2014, תכלול התוכנית ניסיון לערוך רפורמה בנמלי הים. לפיד ציין עוד כי גם במשרד האוצר יקוצצו ככל הנראה כשלושה עד ארבעה מיליארד שקל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.