דמגוגיה • סגן שר האוצר מיקי לוי: "דווקא לא קיצצנו לחרדים. להיפך"

במהלך מפגש בשעות האחרונות התבטא סגן שר האוצר, מיקי לוי, כי הוא ושר האוצר יאיר לפיד לא ידעו כמה הגרעון גדול. "כשרצנו לבחירות לא ידענו על גודל הבור התקציבי, עם כניסתנו לתפקיד לא גילינו בור תקציבי, אלא בולען", אמר לוי. בנוגע לתקציב החרדים ולמה שדובר על קיצוץ בתקציב – אמר לוי כי הוא דווקא גדל, והסביר: "הוספנו לפרויקט השמת חרדים בשוק העבודה". מדובר כמובן בדמגוגיה זולה, כי הנושא הוא הקיצוץ לישיבות ולסמינרים ולא הקצאת עוד תקן לפרויקט השמת החרדים.

באירוע שנערך בכפר-סבא, התייחס לוי גם לנושאים כלכליים: "המדיניות הכלכלית היא להוציא את ישראל מהבור התקציבי. התקציב הוא מאוד מאוד קשה, אך אני מקווה שזה יגמר תוך שנתיים. למרות הקיצוצים הרבים, הגדלנו את ההוצאה הציבורית והשקענו עוד 6.5 מיליארד שקלים בתקציב החינוך ו-300 מליון שקלים ברווחה. בנוסף, הוחלט בקיצוץ קצבאות הילדים – עשירים לא יקבלו קצבאות".

באשר לתקציב הציבור החרדי אמר לוי: "לא קיצצנו בתקציבי החרדים, להפך. הוספנו לתקציב, אך הכסף יעבור לפרויקט השמת חרדים בשוק העבודה, זהו דבר חשוב ואחד ממנועי הצמיחה של הכלכלה הישראלית".

בדיון בכנסת בראשית השבוע, אמר לוי כי באוצר נמנעו מפגיעה בקצבאות קשישים ונכים: "לקחו מכל מקום לפני שלקחו ממעמד הביניים". לוי אמר כי את תקציב המדינה כוננו הוא ואנשיו ולא פקידי האוצר. הוא טען כי אם לא היו ניצבים לפתחה של המדינה איומים ביטחוניים, התקציב היה נראה אחרת. נוכח הנתונים שמאחורי הגירעון אמר כי הוא "מתעורר עם זיעה קרה" משנתו, והוסיף: "יש מקום לדאגה". הוא הבטיח לתת פתרון למצוקת הדיור, אך הבהיר: "לא הבטחנו שתוך חודשיים מכניסת שר האוצר לתפקידו יהיה נס. הגירעון הגדול שידענו מעולם ייעלם בדרך נס? כל תחלואי המשק הישראלי ייפתרו במחי יד?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.