סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הציג בוועדה את התכנית לבריאות דיגיטלית

"חד משמעית אני אומר כאן כי התכנית הזאת היא תכנית להצלת אנשים – האפשרות הדיגיטלית תוכל להציל חיים של רבים ולכן צריך להשקיע בה את הכסף"

עדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת אירחה היום [ב'] את סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן להצגת התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית. את הישיבה פתח יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב: "התכנית החדשה תעזור רבות לרפואה. משרד הבריאות מושך את הרפואה קדימה. אנו עדים למציאות כואבת שנוכחת בתלונות רבות שמגיעות אלינו שהקושי הגדול של חולים רבים הוא פעמים כבר לא מהמחלה אלא מהלחץ הבירוקרטי. השירות הרפואי שהאזרח מקבל, צריך להיות תואם לחדשנות הטכנולוגית".

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן: "משרד הבריאות מתייחס ברצינות לנושא של בריאות דיגיטלית כי בבריאות הכי חשוב שנהיה עם הקדמה שהכי קיימת. אכן יש עלויות גבוהות ביחס לתכנית הזאת ואנשים יכולים לתהות איך אני משקיע בטכנולוגיה כשיש להרחיב את סל התרופות או להוסיף מיטות בבתי החולים? חד משמעית אני אומר כאן כי התכנית הזאת היא תכנית להצלת אנשים – האפשרות הדיגיטלית תוכל להציל חיים של רבים ולכן צריך להשקיע בה את הכסף. בנוסף, אני מתכנן לפעול גם לגבי שאר הדברים – קיבלתי הקצבה לעוד 200 מיטות נוספות בבתי החולים אלא שזה הסכום שדרוש לכל אחד מבתי החולים בארץ. כמו כן, אני הולך לפעול בדרישה לכך שהבדיקות במכשירי MRI יהיו במשך כל שעות היממה במשמרות – גם בתי החולים שמפסיקים לעבוד ב3 בלילה, זה עדיין לא מספיק. סגן השר הוסיף עוד כי בקרוב הוא כבר לא יפתיע בביקורות בחדרי מיון, "תמונת מצב של תפוסת חדרי המיון עוברת אלי היום און ליין במערכת חדשה. כעת זה רק ב60% מבתי החולים אבל ברגע שזה יקרה ב100% מבתי החולים, כבר לא אצטרך את ביקורות הפתע" אמר ליצמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.