סדום בקווים: נהג מנע מנכה לעלות לאוטובוס (וידאו)

נכה הנעזרת בכיסא גלגלים חשמלי ביקשה לעלות לאוטובוס ציבורי בקריית אונו. "אסור לי להעלות קלנועית", טען הנהג וסגר את הדלתות.

שוב תקרית בחברת קווים: כשבוע לאחר חשיפת הסרטון בו נשמע נהג האוטובוס מקלל בגסות אברך חרדי,  נכה על כסא גלגלים חשמלי, לקוית דיבור – לא הורשתה אתמול לעלות לאוטובוס ללא שום סיבה.

וידאו באדיבות רשת

כל זאת בניגוד ברור להנחיות החוק ולתקנות משרד התחבורה. האירוע תועד על ידי צעירה שחיכתה בתחנה, הצעירה גם ספגה איומים מהנהג שטען שישבור לה את מכשיר הטלפון הנייד. תיעוד האירוע הגיע לידי חדשות 2 Online.

 

רותי (64), לקוית דיבור שסובלת גם מנכות  המתינה סמוך לקניון קריית אונו, ביחד עם המטפלת שלה עד שהגיע קו 76 עליו ביקשה לעלות. במקום להעלות ולסייע לה, הנהג לא הותיר לה לעלות בטענה ש"אסור להעלות קלנועית".

רותי טענה כי לא מדובר בקלנועית אלא על כיסא חשמלי שנרכש לפני כחודש.

אישה  שעמדה בתחנה תיעדה את האירוע, ובתגובה הנהג איים עליה: "אל תצלמי… אני אשבור לך את המכשיר, אל תצלמי", אמר הנהג "יש פה אישה מבוגרת על כיסא", אמרה כשניסתה לשכנע אותו להעלות את האישה לרכב, אך לא הצליחה בכך.

בתגובה אמר כי גם אתמול היא ניסתה לעלות על הקו – וכי היא לא תעלה. לאחר מכן הוא סגר את הדלתות ונסע מהמקום, בעוד הנכה לקוית הדיבור מנסה להגיד לו שזה כיסא שמותר לו לעלות. לפני שנסע מהמקום הוא צעק: "אז תתלונני".

 

 

הצעירה שצילמה את המקרה סיפרה כי העוברים והשבים לא התערבו. "כולם היו אדישים לזה, אני הרגשתי כאילו אני במקומה כי קשה לה לדבר, הנהג אפילו לא רצה לתת לי את השם שלו. זה פשוט נורא שזה מה שקרה שם – אסור שדבר כזה יקרה, הוא דיבר אליה ואלי בצורה פוגענית".

 

מחברת קווים נמסר בתגובה: "קווים רואה בחומרה את המקרה, ומגנה את התנהגות הנהג כלפי הנוסעת. פעולותיו של הנהג נוגדות את נהלי החברה בנושא נגישות אנשים בעלי מוגבלות, אשר מאפשרים עליית נוסעים הנעזרים בכיסא גלגלים חשמלי באמצעות הציוד המיועד לכך הנמצא בכל אוטובוס עירוני של החברה. כל נהגי חברת קווים עוברים הדרכות מפורטות בנוגע לאופן הסיוע אותו יש להגיש לאנשים בעלי מוגבלות עם קבלתם לעבודה בחברה, בנוסף להדרכות ריענון מידי שנה. קווים מבקשת להתנצל בפני הנוסעת על עוגמת הנפש שנגרמה לה, במקביל לזימון הנהג לבירור משמעתי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.