סדקים בקואליציה? ב'כולנו' תוקפים את ראה"מ – בליכוד מאיימים

בעקבות המתקפה של ראש הממשלה כנגד המפכ"ל יצאו מספר חברי כנסת מ'כולנו' ותקפו את ראש הממשלה באופן חסר תקדים. חברי הכנסת של הליכוד לא נותרו חייבים

הקואליציה מתפוררת? בעקבות המתקפה של ראש הממשלה כנגד המפכ"ל יצאו מספר חברי כנסת מ'כולנו' ותקפו את ראש הממשלה באופן חסר תקדים.

אתמול דיווח ערוץ 2 על כך שבימים הקרובים החוקרים צפויים לזמן את ראש הממשלה לחקירה נוספת. בעקבות הפרסום, נתניהו מסר תגובה חריפה בה תקף את את המפכ"ל, רב-ניצב רוני אלשיך אותו מינה בראשית הקדנציה. בפוסט נוקב שפרסם בפייסבוק טען ראש הממשלה כי "ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי".

"אדוני ראש הממשלה, הבעיה היא לא במפכ"ל אותו בחרת בעצמך, בחוקרי משטרה המבצעים את תפקידם, בהדלפות מחקירות – הבעיה היא אצלך", צייצה ח"כ מירב בן ארי.

גם יו"ר הסיעה, רועי פולקמן, תקף את נתניהו. "מה אמורים להרגיש עשרות אלפי השוטרים עם ההתקפות הבלתי פוסקות על עבודתם?", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "

רחל עזריה (כולנו)הצטרפה אף היא ללהקת המגנים,"קו אדום נחצה במתקפה על המשטרה ולא נאפשר זאת", כתבה ח"כ רחל עזריה. "המשטרה היא היסוד של בטחון האזרחים ושלטון החוק. עלינו לאפשר לשוטרים למלא את תפקידם נאמנה".

שר המדע אקוניס (הליכוד) תקף בתגובה את חברי הכנסת של כולנו: "המתקפה המאורגנת של סיעת כולנו היא חצופה ושקרית", הוא אמר, "הביקורת איננה על המפכ"ל או על המשטרה אלא על התופעה המגונה של ההדלפות. אקוניס הביעה תמיהה ואמר "האם ישנו קשר בין העובדה שחורב משמש יועץ של המפכ"ל אלשיך וייעץ עד לאחרונה גם למפלגת כולנו ?"

סגנית יו״ר הכנסת נאוה בוקר (הליכוד) אמרה בתגובה לדברי ח״כ מירב בן ארי: "ח"כ בן ארי, התנצלי או תתפטרי!", היא דרשה, "דברייך הם דוגמה מושלמת לגייס חמישי. מוטב שתשקלי אם מקומך הטבעי הוא בקואליציה או באופוזיציה. הבעיה היא ההתערבות הבוטה והמוטה בתהליך שהוא תקין לחלוטין.
"
אתם, שהדמוקרטיה היא נר לרגליכם, תאלצו, לצערכם, להמתין בסבלנות לפיצוץ הבלון שניפחתם", סיכמה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.