סובלים מקוצר נשימה ומחלות ריאה?

חולי מחלות הריאה סובלים מקוצר נשימה מידי יום. לא כל דבר מצליח להקל על סבלם היומיומי אבל ממחקרים שפורסמו עולה כי אחת ההקלות הבריאותיות הגדולות הינה שהות בים המלח תוך כדי שאיפת האויר שם לריאות, במקום הנמוך בעולם.

אולם על אף המחקרים והעובדות המוכיחות כי חולי סיסטיק פיברוזיס זוכים להקלה בריאותית עצומה עם שהייתם בים המלח, קופות החולים בישראל אינן מממנות את שהייתם של חולי מחלות הריאה בים המלח.

לכן נפגש השבוע יו"ר ארגון 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר וסמנכ"לית הארגון הגב' מ. קוריאט, עם ח"כ הרב יעקב מרגי וביקשו ממנו לפעול לכך שקופות החולים יעניקו את המימון הנדרש בים המלח אף לחולי מחלות הריאה.

ח"כ הרב יעקב מרגי השיב בחיוב רב לקריאתו של הרב ראובן סקלר והבטיח לפעול לקידום העניין, על מנת שקופות החולים יממנו לכל חולי מחלת הסיסטיק פיברוזיס את השהות והאירוח בים המלח. ח"כ הרב מרגי הודיע כי יפעל לקיים בכנסת יום מיוחד לחולי מחלות הריאה, שם תועלה המודעות למחלות הריאה השונות ולפעילות ארגון 'חיים לילד' העוסק במגוון פעילויות לרווחתם ובריאותם של החולים ובני משפחותיהם.

במסגרת היום המיוחד שיוקדש בכנסת, יתארחו בכנסת רופאים מומחים לתחום מחלות הריאה וירחיבו בפני חברי הכנסת אודות המחלה ודרכי ההתמודדות הנכונים.

החולים המשתייכים למגזר החרדי נאלצו עד לאחרונה להמעיט או להימנע כליל מביקור בים המלח, לאור העובדה כי אין בנמצא בית הארחה או מלון שמותאם לאורח חייו של המגזר החרדי.

בארגון "חיים לילד" ראו את הבעיה ופתחו מלונית בים המלח הנקראת "רגעים קסומים", המלונית משרתת חולי cf ופסוריאזיס ובני משפחותיהם תמורת סכום סמלי .

במלונית נהנים החולים ובני המשפחה מסוויטות מאובזרות לצד מטבחים כשרים, ויכולים במשך ימי שהותם ליהנות מהיתרונות הבריאותיים ומאוויר ים המלח, לו הם זקוקים על מנת לשפר את איכות חייהם, ואף להרגיע את נפש החולים הסובלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.