סוכל פיגוע נגד הקהילה היהודית באוהיו

לבית המשפט הפדרלי במדינה הובא הלילה עצור בחשד לתכנון פיגוע בבית הכנסת בעיר טולדו לאחר שנעצר ביום שישי ע"י ה-FBI והמשטרה המקומית

הלילה (ג') הובא לבית המשפט הפדרלי עצור בחשד לתכנון פיגוע בבית הכנסת בעיר טולדו שבמדינת אוהיו.

העצור, דיימונד יוסף, בן 21 מאוהיו נעצר ע"י הFBI והמשטרה המקומית לאחר שבמהלך מספר חודשים תכנן לבצע פיגוע המוני בשם ארגון דאע"ש בארה"ב בשני בתי כנסת באוהיו, הוא נעצר ביום שישי כשברשותו שני כלי רובים מסוג AR-15.

העצור נתפס בין היתר בגלל פעילותו ברשתות החברתיות ותמיכתו בדאע"ש. ביום הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג הוא רשם: "אני מעריץ את מה שהיורה עשה, אני רואה את עצמי מבצע את הפעולה הזאת אינשאללה. הם אפילו לא מצפים לכך באזור שלי".

הוא נעצר לאחר תהליך חקירה סמוי, בו הצהיר בפני סוכני ה-FBI כי הוא מתכוון לבצע את הפיגוע בבית הכנסת בעיר טולדו, בית כנסת שלפי בדיקה שערך עמוס במתפללים. הוא אף הצהיר כי בכוונתו להרוג רב.

דני דיין, הקונסול הכללי בניו יורק אמר הבוקר, "אני מודה ל-FBI ולרשויות על שסייעו בסיכול הפיגוע האכזרי שתוכנן. רק לפני חודש, במדינה הגובלת לאוהיו התרחש האירוע האנטישמי הרצחני ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. צריך להגביר כפל כפליים את המלחמה חסרת הפשרות בחיה האנטישמית שמרימה ראש. נמשיך להילחם באנטישמיות, באנטי ציונות ובטרור האכזרי שמנסה לגרום לנו לפחד להיות גאים בזהותנו,.

דיין שוחח גם עם ראש הקהילה היהודית באוהיו. "אני מזועזע מהמחשבה שאירוע רצחני כזה יכל להתבצע שוב. מדינת ישראל עומדת לצדכם, ותסייע בכל הדרוש לקהילה היהודית של אוהיו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.