סוכן המוסד נחשף (וידאו)

30 שנים שרת רם בן ברק במוסד, הוא החל בתור לוחם והמשיך עד לתפקיד סגן ראש המוסד.

בן ברק השתתף באין ספור מבצעים חשאיים, אפילו נתפס באחד מהם, . עתה לאחר פרישתו הוא נחשף ומדבר על שנות שרותו כסוכן חשאי. {לאחר 30 שנה}

30 שנים שרת רם בן ברק במוסד, הוא החל בתור לוחם והמשיך עד לתפקיד סגן ראש המוסד.

בן ברק  השתתף באין ספור מבצעים חשאיים, אפילו נתפס באחד מהם, וזהותו נחשפה בעיתון.

השבוע הכריז ראש הממשלה שהוא לא יהיה ראש המוסד הבא אלא יוסי כהן, גם הוא סגן ראש מוסד לשעבר – ועתה לאחר פרישתו הוא נחשף ומדבר על שנות שרותו כסוכן חשאי.

בביתו שבמושב נהלל הוא מספר לחדשות 2 על הרגעים המתוחים השבוע. "היה לי סיכוי טוב מאוד להתמנות, עד הרגע האחרון", הוא מספר. "אני מאמין לכך שנתניהו התלבט עד הרגע האחרון, זה לגיטימי", טוען בן ברק.

 

בן ברק מדבר על השירות במוסד "הייתי בסכנת מעצר לא מעט פעמים", משחזר בן ברק. "היו בשירות הרבה רגעים שחשתי פחד מוות, אך מעט פעמים בהם הייתה סכנת חיים אמיתית".

במהלך שנות ה-90 במדינת אויב, שם נעצר ע"י המשטרה המקומית. למרות ששוחרר וחזר לארץ, התקרית פורסמה ברחבי העולם והסבה מבוכה רבה לישראל

בן ברק הורשה כעבור שלושה שבועות לשוב לפעילות מבצעית במוסד למרות המבוכה. הוא מגדיר את האירוע הזה כחריג ביותר. "המוסד עושה עשרות מבצעים, על 99.9% מהפעילות אף אחד לא יודע. מדי פעם קורים גם דברים כאלה. זה הכביד עליי לתקופה מסוימת, הייתי צריך לשנות חזות חיצונית, אבל מתמודדים עם זה", הוא משחזר.

על חיסול של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בינואר 2010, המיוחס למוסד, הוא לא מדבר. "הכוונה היא למבצע שהשירות השוויצרי עשה? אני לא זוכר מבצע כזה", משיב הסוכן לשעבר. "אני לא אתייחס לאף מבצע ספציפי".

באותו הקשר הוא מדבר "היום הטכנולוגיה שמפעילים נגדך כדי לגלות אותך מקשה עליך מאוד. מצד שני, הטכנולוגיה שאתה מפעיל – גם היא השתפרה מאוד".

צפו בכתבה באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.