סוכן השב"כ נחשף: "הייתי יכול למנוע את רצח רבין"

ידיעות אחרונות חושף: לא רק אבישי רביב,פעל בשורות השב"כ. החטיבה היהודית בשב"כ הפעילה סוכן נוסף בתוככי הימין הקיצוני שטוען כי היה יכול למנוע את הרצח.

20 שנה לרצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין נחשפים פרטים חדשים על החפרפת ששתל השב"כ בתוך ארגון הימין הקיצוני.

בכתבה נרחבת שמפרסם מחר"ידיעות אחרונות" ב'שבעה ימים' נחשף כי לא רק אבישי רביב, שכונה "שמפניה" פעל בשורות השב"כ. החטיבה היהודית בשב"כ הפעילה סוכן נוסף בתוככי הימין הקיצוני.

הסוכן "שאול" מספר על הקשרים עם הרב כהנא  וד"ר ברוך גולדשטיין. לטענת "שאול"  שרצח שלושה פלסטינים שהעביר לשב"כ – טויח.

כשסיים את שירותו בשב"כ, הסתובב פעיל נלהב בשם יגאל עמיר. "חברים סיפרו לי על הבחור הזה שמגיע בסופי שבוע, מארח קבוצות בני נוער ועושה פרובוקציות נגד ערבים", מספר "שאול"."אז כבר לא הייתי בתפקיד וניתקתי מגע מהשב"כ. אני מאמין שלו הייתי שם, הייתי יודע להצביע עליו כגורם מוביל ובעייתי, ואולי ההיסטוריה הייתה נראית אחרת. הייתי יכול למנוע את רצח רבין". הוא אומר.

ידיעות

ב-12 שנה שחייתי ועבדתי באזור חברון וקריית-ארבע, לא היה מצב שמישהו זר נכנס לשטח ולא עליתי עליו. לא היה מצב כזה שמישהו הפתיע אותי. לכן אני בטוח שהייתי מאתר אותו. לא יודע אם הייתי מאתר אותו כרוצח פוטנציאלי של ראש הממשלה, אבל הייתי מאתר אותו כאדם בעייתי".

במהלך הראיון מותח "שאול" ביקורת על השב"כ ואומר שהוא מודאג מפעילות הימין הקיצוני תוך שהוא מדבר על ההצתה בכפר דומא. "אני חושש שזה הולך ומקצין מפעם לפעם, בכל פעם יותר מסוכן", הוא אומר. "אם שרפת בית, אז אחר כך שרפת ארבעה אנשים, ומכאן אי-אפשר לדעת לאן זה יכול להקצין".

ואילו גורמים בחוגי הימין הגיבו על חשיפת ידיעות אחרונות ואמרו כי חשיפת הסוכן מגלה טפח נוסף מהסיפור האמיתי שהתחולל בימים שקדמו לרצח וכי מי שרצח את רבין היה השב"כ.

מהשב"כ נמסר בתגובה: "על פי חוק מנוע השב"כ מלהתייחס לפרטים העולים בכתבה. עם זאת, כחריג, עקב חומרת ההאשמות, ראוי להדגיש כי דבריו של 'שאול', כפי שהם משתקפים בראיון, רצופים בפרטים שאינם נכונים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.