סוכנות המודיעין האמריקנית: "רוסיה התערבה בבחירות לנשיאות לטובת טראמפ"

סוכנות המודיעין האמריקנית (CIA) פרסמה השבת כי רוסיה סייעה לדונלד טראמפ לנצח בבחירות ואף התערבה באופן ישיר לעזור לו לכבוש את הבית הלבן באמצעות פריצה למיילים של המטה הדמוקרטי.

סוכנות המודיעין האמריקנית (CIA) פרסמה  השבת כי רוסיה סייעה לדונלד טראמפ לנצח בבחירות ואף התערבה באופן ישיר לעזור לו לכבוש את הבית הלבן באמצעות  פריצה למיילים של המטה הדמוקרטי.

גורמים  רשמיים בסוכנות המודיעין אמר לעיתון ה"וושינגטון פוסט"  כי על פי החקירה רוסיה ניסתה ניסתה לעזור באופן אקטיבי למועמד הרפובליקני לכבוש את הבית הלבן.

על פי ממצאי החקירה, סוכנויות המודיעין זיהו אנשים הקשורים לממשלת רוסיה שהעבירו לאתר "ויקיליקס" אלפי תכנים מתוך מיילים פרוצים, בהם התכתבויות של  יו"ר מטה הבחירות של קלינטון ג'ון פודסטה וכן בכירים במטה הדמוקרטי.

"הערכת קהילת המודיעין היא שרוסיה העדיפה מועמד אחד על פני השני בבחירות לנשיאות, ועזרה לטראמפ להיבחר", אמר גרם בכיר בתדרוך לסנאטורים. "זהו הקונצנזוס בקרב החוקרים", הוסיף.

אנשי הסוכנות הוסיפו בשיחה כי "די ברור" שהיבחרותו של טראמפ לנשיאות ארה"ב היא אינטרס רוסי.

בעבוד אובמה הורה לבדוק את הפרשה, צוות המעבר של הנשיא דונלד טראמפ דחה את מסקנות החקירה של ה-CIA, ובהודעה קצרה לתקשורת תקף את אנשי קהיליית המודיעין האמריקנית. "האנשים הללו הם בדיוק אותם אנשים שאמרו שלסאדם חוסיין יש נשק להשמדה המונית. הבחירות הסתיימו לפני זמן רב באחד מהניצחונות האלקטורליים הגדולים בהיסטוריה. הגיע הזמן לעבור הלאה ו'להפוך את אמריקה לגדולה שוב'", נאמר בהודעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.