סוכני הנסיעות יוכלו להציע לצרכן לבחור בין שירותי נופש בחו"ל עם זכות ביטול או בלעדיה

כיום חופשה בחו"ל זולה יותר מחופשה בארץ ואמר כי צריך לבחון את השפעת הצעת החוק על תיירות הפנים

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה ראשונה: סוכני הנסיעות יוכלו להציע לצרכן לבחור בין שירותי נופש בחו"ל עם זכות ביטול או בלעדיה
היו"ר כבל: העולם החדש שינה את ענף התיירות מקצה לקצה – ולמרות זאת לא נאפשר כרסום בזכות הביטול ופגיעה בצרכן; היוזם ח"כ סמוטריץ': נשמור על הצרכן ונצמצם את הנזק לסוכני הנסיעות
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, אישרה היום לקריאה ראשונה את ההצעה של ח"כ בצלאל סמוטריץ', וחברות וחברי כנסת נוספים, לתקן את חוק הגנת הצרכן ולאפשר לסוכנים ישראלים המוכרים שירותי הארחה ונופש של ספקים זרים להציע לצרכן שירותי הארחה, נסיעה, חופשה או בילוי שמתבצעים במלואם בחו"ל בשתי אפשרויות – עם זכות לביטול העסקה או בלעדיה. כיום, צרכן שרכש שירות מספק ישראלי ראשי לבטל את העסקה, בהתאם לתנאי בחוק, תמורת דמי ביטול של 5% משווי העסקה ועד 100 שקלים. כתוצאה מכך נפגעים סוכני הנסיעות שנאלצים לשלם דמי ביטול שהם לא יכולים לגבות מהספק בחו"ל. היו"ר כבל הבהיר כבר בפתח הישיבה כי לא יאפשר מצב של כרסום בזכות הביטול של הצרכן או פגיעה בה, וההצעה נועדה להיטיב ולאפשר לו לקבל מה שהוא יכול לקבל מאתרי האינטרנט בחו"ל גם מסוכני הנסיעות בארץ.
לפי ההצעה שאושרה, בעסקאות לרכישת שירותי חופשה הניתנים כולם בחו"ל יוכל הסוכן להציע לצרכן לבחור מראש אם להחיל עליו את תנאי הביטול לפי חוק הגנת הצרכן, או תנאי הביטול לפי נותן השירות בחו"ל. היוזם ח"כ סמוטריץ אמר כי הצעת החוק היא נכונה לכל הצדדים, היא תמשיך להגן על הצרכן ותאפשר לסוכני הנסיעות להתמודד עם התחרות הבינלאומית ולהציע לצרכנים את שירותי הנופש בשתי אפשרויות – האחת עם זכות לביטול עסקה בהתאם לחוק הגנת הצרכן והשנייה עם זכות הביטול כפי שמציע אותה הספק בחו"ל. סמוטריץ הוסיף כי ההצעה לא תשפיע על מחירי השירותים בחו"ל ולא תעלה אותם. ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא אמר כי זכות הביטול היא אמצעי ולא המטרה, הוא הוסיף כי כיום חופשה בחו"ל זולה יותר מחופשה בארץ ואמר כי צריך לבחון את השפעת הצעת החוק על תיירות הפנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.