סוכני נסיעות: "כל חאפר נהיה סוכן"

מאות משפחות חרדיות שחלמו על נופש באי קוס שביוון בעלות עשרות אלפי שקלים קיבלו הודעה מפתיעה על ביטול. סוכני נסיעות ל'קוקר': כל חאפר נהיה לי סוכן נסיעות, וכך זה נראה".

עוגמת נפש ערב חג הפסח: מאות משפחות חרדיות שחלמו על נופש באי קוס שביוון בעלות עשרות אלפי שקלים קיבלו הודעה מפתיעה על ביטול הנופש.

חברת "פרלה לוקסרי", שלחה מייל ללקוחות שהזמינו את החופשה בה נאמר להם כי מסיבות טכניות ועקב אי-הבנות עם המלון, החופשה שתוכננה לחג הפסח בוטלה.

צפו בסרטון ההדמיה של הנופש – מבטיח מאד.

סיימתי עכשיו שיחה עם מישהי שעדיין מתעניינת על פסח, האמת? הופתעתי חשבתי שזהו כולם מסודרים עם החג הזה כל אחד והמקום שלו, בבית, אצל ההורים, בבתי מלון בארץ או בחול וכולם בקדחת קניות ונקיונות, אבל מסתבר שיש אנשי רגע אחרון יותר גרועים ממני וזה משמח אותי??אז למרות שאני שמחה באמת לעזור לכל אחד ואחת, אני פחות הכתובת (טוב, מכל העבודות שלי, סוכן תיירות או מארגן נופשים אני עוד לא?).רושמת לכן/ם כאן את פרטי ההתקשרות, דברו ישירות עם משה פרידמן, Mozes Friedman, הבעלים של Perla Luxury, מארגן הנופש באי קוס ביוון בפסח, איש באמת יקר ואדיב שנותן יחס נפלא, הוא ידע לספק פרטים ברורים ודאי יותר ממני:) אני כאן כדי להמליץ וכדי לחכות כבר לחופש הזה (אלוקים יודע כמה אני צריכה אותו ברמת דחיפות גבוהה!)דברו איתו ישיר זה המספר הישראלי שלו: 0722797876 ואם נח לכן/ם בוואצאפ הוא אחד הזמינים והאדיבים שיש, סמסו לו למספר הבלגי: +32485355052

‎Posted by Rebecca Shwartz on‎ יום רביעי 29 מרץ 2017

איש העסקים משה פרידמן המתגורר בבלגיה, שעומד בראש החברה עשוי להחזיר את כספם של המזמינים רק בעוד כחודש. אך הלקוחות מטילים ספק אם יראו אי פעם את הכסף.

"לא אנשי בשורה טובה אנו היום", נכתב ללקוחות במכתב מטעם החברה. "לצערנו עברנו בשבועות האחרונים שבעה מדורי גיהינום עם המלון שלקחנו לפסח, שום הסכם שעשינו איתם הם לא כיבדו וכל דבר הקשו עלינו".

החברה,פירטה במכתב את העלויות הגבוהות שהציב המלון למארגני הנופש כמו מחיצה נפרדת בחוף הים ועוד שורה של דרישות שרק הביאו לפיצוץ,  "ניסינו אפילו ברגע האחרון לעבור למלון אחר באותה רמה פחות או יותר, העיקר להביא לאורחים שלנו חופשת פסח ברמה גבוהה, ולא הצלחנו בגלל הזמן הקצר שנשאר".

"היום, אחרי הגזירה האחרונה שהמלון לא נותן לנו להכניס את הקונטיינרים עם האוכל עד יום ראשון, הגענו למסקנה שאין עם מי לדבר ויהיה בלתי אפשרי לנהל חופשת פסח כמו שצריך וכמו שהבטחנו", נכתב. "לכן אין מנוס מלבטל, להחזיר לכולם את כספם ולתת לאנשים להחליט לאיפה ייסעו. הנזק שנגרם הוא אדיר בכל המובנים, אך עד ה-1 במאי, כל אחד יקבל את מה שכבר שילם בחזרה".

שמוליק סוכן נסיעות חרדי,ממליץ ללקוחות שלהבא ילמדו מהטעויות ויפנו לכאלו שמכירים את התחום שנים רבות,"יש כל מיני אנשים שלא יודעים לנהל שטיבל והם החליטו לקחת את הפרויקט, כאלו אנשים שלא סידרו מדפים מבטיחים לאנשים ים של הצעות, הם לא בדקו את כל הסוגיה לעומק",הוא מטיח.

"רק בשבוע האחרון הם נזכרים לטפל בבעיות שהיו אמורות  לעלות על השולחן קודם החופשה. סוכן הנסיעות ממליץ  בשיחה ל'קוקר,' שלא לשלם במזומן, "תשלמו  רק בכרטיס אשראי", ואם אתם לא בטוחים תחכו עד לבירור העניין שהכל הושלם על הצד הטוב ביותר", הוא ממליץ. .

"כל מי שמבטיח לכם נופש פחות מ-20 אלף  למשפחה עם ארבעה ילדים הוא משקר ולא לוקח בחשבון את העלויות העצומות  שיש בפסח", סבור שמוליק וממשיך,"שאתם עושים עסקה תפתחו את העיניים ותראו מה מציעים לכם".

עוד טוען כי בשנים האחרונות הרבה משפחות  חרדיות הגיעו למסקנה כי יותר זול לצאת לחופשה משפחתית מאורגנת מאשר ההוצאות הכבדות בישראל, "לכן הביקוש הולך וגובר".
"חופשות ומלונות בוטלו.מאות משפחות חרדיות מהארץ ומחו׳ל לא יודעות היכן יהיו בעוד כמה ימים,רק בגלל שהאמינו לשרלטנים וחאפערים. ולהתראות בפסח הבא", צייץ ירח טוקר בדף הטוויטר שלו, טוקר הוסיף עוד "בכל שנה זה חוזר על עצמו במגזר. ׳מומחי נופש׳ מבטיחים פסח בארץ ובחו׳ל במחיר רצפה, רבים רוכשים ונופלים בפח. גם השנה מאות משפחות כעת חסרי אונים".
נטע כץ, איש עסקים ופעיל חברתי מבני ברק, סיפר  לוואלה חדשות על מייל הביטול שקיבל אתמול. "לפני כחודש החלטנו לחגוג את חג הפסח בחו"ל", אמר. "חברות של אשתי נרשמו לחופשה ביוון. זה היה נראה מרשים ומקסים, האתר יפה. נרשמנו, שילמנו את כל הכסף לסוכן בארץ, הכול היה נראה מאוד נחמד ויפה. יש לנו שלושה ילדים, הם התרגשו ושמחו".

 

לדבריו,אמש "הכול התנפץ במייל אחד לקוני, "המייל בעצם אמר שהנופש התבטל והייתה איזו הבטחה מעומעמת לכך שהכסף יחזור בעוד חודש", הסביר לוואלה. "וזהו, זה הדבר האחרון שיש לנו בידיים, עוגמת נפש. קיבלנו הרבה הזמנות מחברים, אבל לא נעים ליפול על אנשים עכשיו. זו תחושה מאוד מבאסת וגם יש ממש חוסר ביטחון על הכסף ששילמנו. הבעלים בעצם די נעלם לנו, איתי הוא לא דיבר ולא קיבלתי הודעה מה קורה מפה והלאה".

 

 

עו"ד רבקה שוורץ, הפיצה בין חבריה את החופשה המדוברת ביוון. לוואלה היא סיפרה, "לפני כחודשיים פנה אלינו סוכן הנסיעות של חברת 'פרלה לוקסרי', בבקשה שנפיץ את נופש פסח למגזר החרדי באי קוס, נופש שנמכר כמשהו מדהים", סיפרה. "אני בעצמי נרשמתי לחופשה הזאת ואליי הצטרפו הרבה מאוד חברים ואנשים שמכירים אותי. מאות חדרים נמכרו למגזר החרדי מהארץ ומחו"ל לחג פסח, ובסוף מצאנו את עצמנו קירחים ברגע האחרון, פחות משבוע לפני ליל הסדר".

שוורץ אומרת כי היא לא יודעת מה לעשות כרגע, "אנו מנסים לעבוד על פתרון ולהגיע למקומות אחרים במחיר מקביל. עכשיו אנשים צריכים לשלם פעמיים, כי הכספים כבר שולמו, חברות תיירות מנצלות את המצב הזה ולא מתגמשות במחירים", הוסיפה.

 

לדבריה, "משפחות איבדו פה בין 20 ל-40 אלף שקלים למשפחה. הבעלים של החברה לא עדכן אותנו בנעשה אבל פתאום אתמול בלילה קיבלנו מייל שאומר 'תסתדרו'. הוא נעלם לא עונה לטלפון, הוא חסם את הפייסבוק ואת הווטסאפ. אנשים איבדו את כספם ועכשיו מאות משפחות נשארו בודדות בחג הפסח, הלילה עבר עלינו בניסיון לסייע למשפחות שנותרו קירחות מהסיפור הזה. נקווה שעד סוף היום הזה נמצא פתרון או שהשם יעזור".

 

תגובתו של פרידמן, המתגורר בבלגיה לא התקבלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.