סולחה: גפני וגוטרמן בסיור משותף(גלריה)

השניים סיירו בבנין המועצה ובמוסדות החינוך במודיעין עילית, כשאליהם מתלווים בכירים במחלקה המונציפלית של 'דגל התורה' {לאחר נתק ממושך}

הסוף לנתק: לאחר תקופה ארוכה של נתק, מתיחות וחילופי ההאשמות הדדיים, ערכו הבוקר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני ורה"ע מודיעין עילית, יעקב גוטרמן, סיור משותף ברחבי העיר.

חשיבותו של הסיור היא בעיקר בפן ההצהרתי, משום שבכך מכריזים השנים על פתיחת דף חדש ביחסים ביניהם.

גורמים ב'דגל' מעריכים כי המלחמה שניהל גפני למען הכללתה של מודיעין עילית' בתקציבי החטיבה להתישבות ריככה את ביקורתו של גוטרמן כלפיו.

בתמונות: היריבים לשעבר במהלך הסיור המשותף

 

 

כזכור, המתח בין השנים הגיע לשיא לאחר החלטת של יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, שלא להכליל את הערים החרדיות ביתר ומודיעין עילית ברשימת הישובים שמקבלים הטבות מס,. בעקבות ההחלטה אמר גוטרמן בראיון לרדיו 'קול חי' כי "עסקן ציבור צריך לסייע לציבור החרדי – ולדאוג לערים החרדיות".

גוטרמן התייחס לשאלה של השדר דוד חכם, "מדוע הישובים החרדים לא נמצאים במפה של גפני? " התפקיד שלנו לדאוג לציבור שלנו, לא להתבייש, צריך לזעוק ולדאוג לחלשים, הציבור החרדי זקוק לנציגים". ענה גוטרמן ורמז לאי הכללת עירו במפת הישובים.

כאמור, בין גפני לגוטרמן שררו עוד קודם לכן יחסים קרים, השניים כמעט ולא נועדו בשל שלטון היחיד שמוביל גוטרמן – לטענת גפני – בעיר החרדית.

גוטרמן פירגן לדרעי ואמר כי המהלך ביקורו במודיעין עילית לפני כשבועיים שיתף אותו דרעי בלבטים שלו האם לעזוב את משרד הכלכלה.  " דרעי הולך לקחת את התעסוקה שמיועד עבור חרדים ולקחת אתה רווחה שיסייע עבור הציבור החרדי".

"הציבור החרדי מקופח שנים, השרים לא קובעים רק הפקידות המשפטית וראש הממשלה הם אלו שמשפיעים".

מלשכתו של גפני מסרו על אי הכללת הערים החרדיות, כי אם התנחלויות יכללו – גם הערים החרדיות יהיו במפה  כרגע הלכו על מתווה שהישובים שהיו בעבר יהיו גם עתה".

האזינו לראיון

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.