סוער באשקלון: האיחוד בין החרדים לדתיים בסכנה

אשקלון: האיחוד בסכנה? חבר סניף הבית היהודי רמי אבגי עותר לבית הדין של המפלגה נגד בחירת עמיחי סיבוני

רמי אבגי מסניף 'הבית היהודי' באשקלון, הצהיר היום כי בכוונתו להגיש עתירה לבית הדין של המפלגה כנגד בחירתו של היו"ר שנבחר בפעם השניה השבוע עמיחי סיבוני.

לטענת אבגי, הוא וחבר נוסף התומך בו, לא קיבלו זימון לבחירות שנערכו השבוע. ובהודעה לתקשורת הגיב אבגי, "דמוקרטיה או פוטניזים בבית היהודי? בנט כשר החינוך נותן יד לאנטי דמוקרטיה ופועל בניגוד לערכים אותם הוא מנסה להנחיל לילדי ישראל.

מכאן עולות שאלות, כמו למשל:  האם ישנה יד מכוונת מצד ראש המפלגה בנט, לעזור בצורה אנטי דמוקרטית לעמיחי סיבוני לדחוק את החברים המרכזים בסניף בדרך לא דרך, ובצורה אנטי דמוקרטית. אותם חברים טוענים שכלל לא זומנו לכינוס המועצה בצורה מכוונת בדרך לא חוקית.

לדברי ראשי הבית היהודי, דפוס פעולה זה מוכר להם מקדנציה קודמת כאשר העוזר של השר בנט עמיחי סיבוני התנהל בצורה לא חוקית. לא ייתכן כחברי הבית היהודי לא קיבלנו זימון לכינוס המועצה. ולכן עתירה תוגש בימים הקרובים".

מהנהלת הבית היהודי נמסר בתגובה: "בית הדין של המפלגה דחה על הסף את טענותיהם של העותרים. הליך הבחירות למועצת הסניף ולראשות הסניף באשקלון נוהלה בהתאם לחוקת הבית היהודי, כפי שקבע בית הדין. יתרה מכך, בית הדין קבע כי העותרים בכלל לא הגישו מועמדות. זה הזמן להתאחד סביב המועמד הנבחר על מנת לחזק את הבית היהודי בבחירות המוניציפאליות בעוד 7 חודשים".

בנוסף שלחו פעילי 'הבית היהודי' תיעוד המעיד לכאורה על כך שכל חברי הסניף זומנו וקיבלו את ההודעה על קיום הבחירות השבוע.

יש שטוענים בעיר, כי מדובר בבכיינות מיותרת המזכירה את שארע במערכת הבחירות הקודמת, בה נבחר סיבוני ברוב קולות למקום הראשון ברשימה. והצליח, למרות שלא נכנס למועצה להביא את הבית היהודי לתודעה ברחבי העיר אשקלון.

כמו כן, במידה והמחלוקת בסניף תימשך, הדבר יפגע באיחוד הגדול שיצא לדרך של כלל הסיעות הדתיות והחרדיות באשקלון, עליו פרסמנו הבוקר.

סייע בהכנת הכתבה: אודי דוד בן דוד מאתר 'אשקלנייעס'

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.