סוער בישיבת הממשלה: בנט ושקד יצאו נגד נתניהו

עושים שרירים: שרי 'הבית היהודי' בנט ושקד לא הצביעו בעד מינויו של ראש הממשלה נתניהו לשר ביטחון. שקד הצהירה הבוקר: התפקיד מתאים לבנט. הליכוד: מופע אימים ילדותי

הממשלה הביאה הבוקר לאישור את מינויו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר הביטחון, זאת לאחר התפטרותו של אביגדור ליברמן לפני כחודש.

אלא ששני שרים, בנט ושקד, לא הצביעו בעד המינוי.

‏ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "אני הוריתי לזרז את הריסת בתי המחבלים, כך עשינו אמש. כך נעשה בימים הקרובים, ככל שבית המשפט מאשר את הריסת הבתים. העברתי מסר ברור לחמאס, לא נקבל מצב של הפסקת אש בעזה,  והפעלת טרור ביהודה ושומרון – ונגבה על כך מחיר כבד".

מיד לאחר מכן קיבלו השרים את רשות הדיבור על הצבעה למנות את נתניהו לשר ביטחון. השרה איילת שקד אמרה: "אני אמנע, בנט צריך להיות שר ביטחון".

השר בנט הוסיף: "אתה לא יכול להיות שר ביטחון. הפרצה בגדר זה לא בג"צ, זה צה"ל".

בשלב זה החלו העניינים להתחמם וראה"מ אמר לבנט: "אתה עושה מעשה נואל. שמענו על האולטימטומים שלך".

מי שנחלץ לעזרתו של נתניהו הוא השר זאב אלקין שאמר: "זו בדיחה לגלגל את האחריות המשפטית על ראש הממשלה כשתיק המשפטים אצל איילת שקד מהמפלגה שלך, אתה הופך את הדיון לפוליטי במקום עקרוני. לקשור לפירצה בחומה בבית אל זו בדיחה. היא התרחשה כשליברמן היה שר ביטחון במשרה מלאה. לגלגל את האחריות לראש הממשלה זו בדיחה כשתיק המשפטים נמצא בידיים של הבית היהודי".

בנט שלא נשאר חייב הגיב: "חבל שבטרור לא נלחמים כמו בנו", ומיד עזב את ישיבת הממשלה בזעם רב, לא לפני שהוא ואיילת שקד נמנעו מהצבעה על המינוי השנוי במחלוקת.

מהליכוד נמסר בתגובה: "בנט פתח את הבוקר בהפגנה נגד הממשלה שבה הוא חבר, ולאחר מכן המשיך למופע אימים ילדותי בישיבת הממשלה בניסיון נואש לקבל את תיק הביטחון.

"ביטחון ישראל הוא מעל לפוליטיקה ותיק הביטחון הוא לא סידור עבודה או ג׳וב לנפתלי בנט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.