"תלמידים שיסודרו בישיבות קודם הזמן יסולקו"

סוער במודיעין עילית: רבני העיר בשיתוף מנהלי הת"תים במכתב חריף נגד הרישום המוקדם לישיבות קטנות

הפילוג הליטאי לא פוסח על הרישום לישיבות הקטנות במודיעין עילית: מנהלי הת"תים במודיעין עילית יצאו השבוע במכתב חריף נגד הרישום המוקדם לישיבות הקטנות בעיר וסגירת דילים מוקדמים בין ת"תים לישיבות קטנות עוד זמן רב קודם המועד שנקבע.

כפי המקובל עד היום, ראשי ורשמי הישיבות קטנות סוגרים את הרישום לישיבתם מהלך חודש כסליו כאשר המבחנים בפועלך נערכים בחודש אב. אך כעת, בשל התחרות הקשה בין הישיבות במודיעין עילית שם קיימים למעלה מ-15 ישיבות קטנות החלו רשמים לסגור פינות לקראת שנת הלימודים בעוד כשנתיים, כחלק ממטרתם לסגור רישום כשבאמתחתם הילדים הטובים ביותר.

אחד מהרשמים של הישיבות החשובות בקריית ספר קובל בשיחה עם כתב 'קוקר' על המצב העגום: "הסיבה לפתיחת התחרות בשלב כה מוקדם נגרם כתוצאה מירידה ברישום לישיבות קטנות בעיר המזוהות עם 'הפלג הירושלמי' שבשל אי הצלחתם ברישום האחרון מנסים לסגור עם הורים לילדים בכיתות ז' על רישום לישיבתם בתשע"ז מחשש שלא יצליחו לקבל ילדים ממשפחות טובות".

20150627142047

במודיעין עילית קיימת תחרות חיובית בין עשרות הישיבות, אך יחד עם זאת ישנם 2 ישיבות קטנות המזוהות עם 'הפלג הירושלמי' ועל פי גורמים בכירים הפועלים ברישום לישיבות, הם אלו במנסים לפרוץ את חומת הרישום בלשב כה מוקדם ובעקבותם יצא מכתב מנהלי הת"תים והרבנים. המדובר הוא בישיבת 'חדוות התלמוד' של הרב יצחק רוזנבלט, וישיבת 'אהבת תורה' של הרב יעקב פלדמן.

במכתב אותו פרסמו מנהלי תלמודי התורה בערב שבת "שמענו בכאב רב על פריצת גדר, לפגוע בהצלחתם של תלמידי כיתות ז' המצויים בעיצומם של ימי פריחתם הרוחנית".

"אנו מבקשים מהורי תלמידי כיתות ז' לגלות אחריות ולא לשתף פעולה בשום פנים ואופן עם כל מה שקשור לרישום לישיבות קטנות, לפני הזמנים שנקבעו ע"י גדולי ישראל".

"עינינו לא יוכלו לראות ברעת תלמידנו המשקיעים כ"כ במשך שנות לימודם בחיידר, שהשנה האחרונה הגורלית תלך לאיבוד, במטרה לגדור גדר הוחלט שתלמידים שיסודרו בישיבת קטנות, לא יוכלו להמשיך ללמוד במסגרת הת"ת".

רבני העיר הגר"מ קסלר והגרש"ז אולמן הוסיפו על המכתב: "לצערנו אנו נדרשים לנושא זה שוב, ופשוט וברור שאין לשתף פעולה עם שום גורם בענין, כי בנפשנו ובנפש ילדנו הוא, לתת להם את הזמן לגדול ולצמוח מבלי הפרעות, והננו מחזקים את ידי המנהלים החדשים על יוזמתם".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הדרך לטפל באנשי ההשכלה משערי חסד הינה לפרסם את מלחמותיהם בכל גדולי ישראל
  ולהסביר לצעירים שבהם שהציבור חפץ שלום וחירות ומעוניין להשיל מעצמו את עול העריצות של אנשי נצח
  לא נשכח איך ירדו לחייו של כל מי שלא חשב כמותם גם עשה לבסוף מה שרצו מספיק היה שלא חשב כמוהם

  רק להיזכר איך רדפו את פאר עולם הישיבות ר' מיכל פינשטיין וירדו לחייו עד מותו

  ולהיזכר איך פירקו את שיעורו של פוסק הדור מרן הרב וואזנר והזהירו לא להגיע לשיעורים שלו רק בגלל שלא חשב כמוהם

  ולהיזכר איך איימו באלימות פיזית על ר' דב לנדאו שלא חשב כמותם

  ולהיזכר איך באמצע ההקפות בשמחת תורה סילקו בבושת פנים את הגאון ר' בנימין זילבר ז"ל כי לא חשב כמותם

  הם מדברים על שלא נותנים להם עליות ?

  הם אלו שהילכו אימים על מרן הרב עובדיה ז"ל ולחמו בחרוף נפש שלא יהיה שלום באלעד בזמן שמרן הרב שטינמן רצה שיהיה אחדות וטענו בהרב שטינמן הולך נגד הרב שך כביכול כי הוא עושה שלום עם הרב עובדיה
  ולפתע ביום פטירתו מי הגיע להספידו גדולי לןחמיו

  רק בדרך של חשיפת פרצופם האמיתי נוכל לשלחם מעלינו ל"נצח " תרתי משמע

  שמילו |
  הגב
  • סוף כל סוף "הפלג החרידי הירושלמי" יוצא למאבק חדש בס"ד: מלחמה חזקה נגד פגיעה בילדים עסקנים, בפלג הירושלמי יוצאים למאבק נגד מה שהם מכנים "פגיעה בילדים במוסדות החינוך" גורם המעורב בהקמת ועד הפעולה החדש טוען כי לא מדובר במקרים בודדים. "חייבים לעשות סוף למסע ההסתה הזה", הוא אומר. לדבריו, אין להם שום רצון לפגוע במוסדות או לשלהב את הלהבות. "אנחנו רק רוצים למתוח קו אדום ולומר שבילדים לא פוגעים", הוא מסכם, דהיינו גוף חדש בשם 'הועד למען ילדנו' ילחם כנגד מה שהם מגדירים "הרדיפות, ההצקות והפגיעות בילדי הפלג הירושלמי", למעשה קבוצת עסקנים בכירה הנמנית על הפלג הירושלמי החרידי, החליטה להקים ועד חדש שמטרתו העיקרית למנוע פגיעה בילדיו, שידע כל מנהל, או ראש מוסד, או מנהיג, או ראש כולל, או ראש ישיבה, וכו' כי לכל התנהגות שאינה הולמת יש מחיר כבד. נא לזכור כִּי ד' אִתָּנוּ וְאֶצְלֵנוּ וְעִמָּנוּ וְקָרוֹב לָנוּ "כִּי לא יִטּשׁ ד' אֶת עַמּוֹ בַּעֲבוּר שְׁמוֹ הַגָּדוֹל"

   הפלג הבניברקי מתנגדים לצדיק הגאון המתמיד הגדול מירושלם, "הצדיק היחידי" שלוחם מלחמת ד' ומשיחו, נגד גזירת הגיוס השמד והניאוף של פלג הבניברקי דווקא לגייס בני ישיבה באכזריות גדולה ר"ל, הם ממליצים על הגיוס של "שלטון השמד הציוני" דהיינו "גזירת השמד לגיוס לצבאם הטמא והמזוהם המבוסס על ג' עבירות החמורות ולא פחות ה"י" ויצילינו בקרוב מאנשי רשע הנ"ל.. הקב"ה חוּסָה נא עָלֵינוּ רַחֵם עָלֵינוּ חֲמל עָלֵינוּ, כְּרב רַחֲמֶיךָ כְּעצֶם חֶמְלָתֶךָ כְּגדֶל חַסְדֶּךָ, וּשְׁלַח לָנוּ מְהֵרָה המַנְהִיג אֲמִתִּי שֶׁהְוא רַחֲמָן גָּדוֹל בֶּאֱמֶת, וְיֵודַע אֵיךְ לְהִתְנַהֵג עִם הָרַחֲמָנוּת, אֵיךְ לְרַחֵם עַל כָּל אֶחָד וְאֶחָד וְיַכְנִיס בָּנוּ הַדַּעַת הַקָּדוֹשׁ, וְיוֹרֶה אוֹתָנוּ דֶרֶךְ וְעֵצָה שְׁלֵמָה, וְיוֹצִיאֵנוּ בְּכחוֹ הַגָּדוֹל מִכָּל הַחֲטָאִים וַעֲווֹנוֹת וּפְשָׁעִים, של גיוס השמד וִיגָרֵשׁ וִיבַטֵּל מֵאִתָּנוּ אֶת כָּל הָרוּחַ שְׁטוּת שֶׁנִּדְבַּק וְנֶאֱחַז בָּפלג הבניברקי.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. כמו תמיד אי דיוקים.
  סומפולינסקי ירד מאד ברישום והוא זה מנסה לבצע מחטף.
  אבל תמיד אתם ממהרים להאשים את בני תורה. חצופים.

  אחד שמבין |
  הגב