עימות: הרב הורביץ & יריב אופנהיימר (הקלטה)

עימות סוער בין יריב אופנהיימר לבין הרב חיים הורביץ לבין יריב אופנהיימר מזכ"ל 'שלום עכשיו', בענין הדרת נשים או כפייה חילונית?, בעקבות ההופעה ללא נשים לכבוד יום כיפור שבוטל בלחץ חילונים קיצונים. האזינו לראיון המלא {הדרת נשים }

לאחר הסערה של "הדרת הנשים" כביכול בתל אביב, ובעקבותיו התבטלותה של ההופעה "מרימים לכיפור". נערך ראיון סוער שגלש לעימות בין הרב המחזק אנשים לתשובה לבין איש השמאל.

התעמתו ביניהם רבה של צהלה וישגב בת"א הרב חיים הורביץ, העוסק רבות עם ציבור תל אביבי רחוק וקרוב, כשמולו עלה לשידור איש 'שלום עכשיו' יריב אופנהיימר.

האזינו (באדיבות 'קול חי')

לאחר המחאה החילונית על הדרת נשים מהמופע "מרימים לכיפור" שהיה אמור להתקיים בכיכר רבין שבתל אביב, הוחלט לבטל את המופע במתכונתו הנוכחית ולקיים עצרת אמירת סליחות משותפת. בעצרת לא ישתתפו אמנים.

מארגני המופע פרסמו הודעה בפייסבוק בה נכתב,"בעקבות הסערה הציבורית שפרצה ובשל הרצון להיות קשובים לקהל ולחזק את אחדות העם, אנו מודיעים על ביטול ההופעה ״מרימים לכיפור״ במתכונת כפי שפורסמה ובמקומה נקיים בכיכר רבין עצרת אמירת סליחות לקראת יום הכיפורים, בה ישולבו אמנים המתאימים לאופיו המעודכן של האירוע".

אנו מזמינים את עם ישראל להגיע בהמוניו, להתפלל ולשיר יחד את הסליחות הקבועות ליום זה ונאחל יחד שנה טובה באהבה לכל אחת ואחד מעם ישראל

מי שהחל את המאבק הוא 'הארץ' שיצא בכתבת מחאה כנגד היוצר המתחזק וטוען כי "במופע שצפוי להתקיים בכיכר רבין לקראת יום הכיפורים ישירו גברים בלבד". העירייה אישרה את קיום המופע. המנהל והמפיק המוזיקלי של המופע הוא הזמר אסף אמדורסקי,

בהארץ דווח כי בנוסף לאמדורסקי, צפויים לשיר באירוע עוד שבעה זמרים — שכולם גברים: שלומי שבת, שלומי שבן, אביתר בנאי, חנן בן ארי, שולי רנד, ישי ריבו וישראל גוריון. "

אירועי תרבות שמדירים נשים לא לגיטימיים במרחב הציבורי בישראל", אומר ל'הארץ' חבר מועצת העיר תל אביב ומנכ"ל תנועת ישראל חופשית, מיקי גיצין. "הניסיון של המארגנים להציג חזות וז'רגון עדכניים לא מכסים על העובדה שיש פה הדרת נשים מובהקת שמונעת מנשים לשיר במרחב הציבורי בכיכר המרכזית בתל אביב. אין שום תפיסה דתית או חברתית שיכולה להעניק לגיטימציה לאירוע שכזה, ומקומם לראות שערוצי תקשורת מרכזיים בישראל משתפים פעולה עם גורמים רדיקליים שמשתיקים נשים כאידיאולוגיה. אני מאוד מקווה שלפחות הגופים הממלכתיים ששותפים לאירוע ידרשו להוסיף שירת נשים באופן מיידי או יסירו את תמיכתם מהאירוע הזה".

אמדורסקי אמר ל"הארץ" כי לא הרכיב את רשימת האמנים. "אמנם אני המנהל המוזיקלי והמפיק המוזיקלי של הערב, אבל אני לא זה שקבע את הרשימה של המופיעים שם", אמר אמדורסקי. "אני נכנסתי לתמונה כשכל רשימת האמנים כבר היתה מוכנה. אני לא דתי, זה מה שהובא לפניי, אני עובד עם התנאים האלה לייצר שם מוזיקה טובה. אני קובע אילו עיבודים יהיו ומה יהיה סדר השירים. אני שמח לתת את השירותים הטובים שלי לכל מי שמבקש אותם".

אסף אמדורסקי האמן החילוני שמתקרב ליהדות סיפר בראיון לגלי צה"ל, על המופע 'מרימים לכיפור' בכיכר רבין שיערך ערב יום הכיפורים.

אמדרוסקי אומר כי הוא חוטף ביקורת על כך שהוא משתתף באירוע שבו לא יופיעו נשים על הבמה, " אין רוסים ואין תימנים", טוען אמדורסקי. "זה מופע של שיתופי פעולה עם אמנים חילונים ודתיים שבאים לקרב ולפתוח את הלב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.