סוף לחוסר הבהירות בנושא המינהלים הקהילתיים בירושלים

חבר מועצת העיר ירושלים מר משה ליאון בסיור במינהל קהילתי גאולה בוכרים:
"לגבש נהלים קבועים על פי אמות מידה וקריטריונים לכלל המינהלים הקהילתיים בירושלים"

מר משה ליאון חבר מועצת העיר ירושלים, סייר אתמול במינהל קהילתי בוכרים גאולה בסיור מעמיק ורחב היקף. אשר כלל ביקור בשלוחות המינהל, בשנלר,וכן בתוככי השכונות, מוסדות, וישיבות. במהלך הסיור הוצגה פעילות המינהל הקהילתי, שממוקם בלב המרכז החרדי ומשרת למעלה מ55,000 תושבים, – גודלה של עיר ממוצעת בישראל. אופייה המיוחד של השכונה בהיותה מרכז עסקים, ומרכז תורני ורוחני, לצד היותה מורכבת מקשת מגוונת של אוכלוסיה מעניקים לה את ייחודיותה.

במהלך הסיור צפה ועלתה סוגיית המינהלים הקהילתיים, אשר הינם גוף ייחודי בכל הארץ בהיותם זרוע ביצועית של העירייה. אולם בפועל חסרות אמות מידה ברורות והגדרה עצמית ליחס שבין העירייה למינהל. "המינהל הקהילתי הוא עירייה בפני עצמה" כך אמר מר משה ליאון בסיור "מינהל קהילתי גאולה בוכרים המשרת מעל ל55,000 תושבים הוא בעצם בגודל של עיר ממוצעת בישראל, ולמרות זאת נראה כי עיריית ירושלים אינה מתייחסת למינהלים בצורה הנכונה, ואינה משכילה לנצל את כוחם הייחודי. יש לי רצון להתמקד בגיבוש נהלים קבועים למינהלים על תקציבים לפי כמות אוכלוסייה, חתך סוציו אקונומי. תקציבי המינהלים מגיעים להם בזכות ולא בחסד". עוד הביע מר ליאון את התרשמותו מהעבודה אותה מבצעים עובדי המינהל הקהילתי במסירות וללא תנאים הולמים וזאת רק כדי לשרת את התושבים.

בתוך כך ממשיכה התנופה במינהל הקהילתי לקראת הפעלת השלוחה החדשה, בשכונת "זכרון משה", אשר מתוכננת להתחיל לפעול בחודשים הקרובים. כמו כן הפיק המינהל עיתון אשר הופץ בקרב התושבים ובו מידע מסודר ומפורט על כלל הפעילויות המתוכננות לערב פסח וסיכום פעילות חורף ענפה במיוחד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.