סוף לסאגה: מבנה לתלמידות בית הספר הספרדי

השבוע תלמידי והורי בית הספר 'יראת ה' בירכו על המוגמר. ביה"ס נכנס למבנה זמני במרכז שטנר בגבעת שאול אחרי תקופה ארוכה בה שהו במקומות שונים, ונדדו ממבנה למבנה.

לאחר מאבק קשה ותהליך ארוך, השבוע תלמידי והורי בית הספר 'יראת ה' בירכו על המוגמר. ביה"ס נכנס למבנה זמני במרכז שטנר בגבעת שאול אחרי תקופה ארוכה בה שהו במקומות שונים, ונדדו ממבנה למבנה. מאות הילדים נכנסו לכיתות החדשות והתרגשו לקבל כיסא ושולחן אישי לכל תלמיד.

הכל החל לפני שנה וחצי, בית המשפט המחוזי בירושלים, הוציא צו סגירה למוסדות "יראת ה" בשכונת קטמון בעיר שבנשיאות הגאון הגדול הרב בן ציון מוצפי שליט"א, ובהנהלת בתו הרבנית אלישבע בארי שתח"י.
בבית הספר לומדים מאות בנים ובנות (בנפרד), בני עדות המזרח. צו הסגירה הוגש בתואנה שבשטח בו המוסד התנהל היו מספר בעיות, שלא אפשרו המשך קיום הלימודים באופן תיקני במקום. במהלך השנה האחרונה המשיכו התלמידים ללמוד במבנה, וכהוראת בית המשפט פונו בסוף השנה. מה שגרם למשבר חריף בין הנהלת בית הספר לבכירי העיריה.

ההנהלה והורי התלמידים קיימו בעקבות כך מספר ההפגנות מול בית ראש העיר ולשכתו בכיכר ספרא, בכדי שימצא פתרון למאות התלמידים שנשארו ללא מקום לימודים הולם.

את התהליך כולו ליווה באופן אישי סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך חרדי צביקה כהן וצוות לשכתו שקיים באופן תמידי קשר עם ההורים והנהלת בית הספר, בכדי למצוא מענה מהיר וקורת גג לתלמידים.
ואכן לאחר משא ומתן עם ראש העיר והצוות המקצועי, הגיעו הצדדים להבנות והחלטות. במהלך הניסיון לפתור את המשבר התגלו בעיות שונות שלא נתנו לנושא להיפתר באופן מהיר. ביניהם זה החינוך העצמאי שבית הספר היה עד כה תחת ניהולו שהחליט לעתור נגד החלטת בית המשפט מה שגרם להחרפת המאבק.
וכן בקשת ההורים לעזוב את מוסדות החינוך העצמאי לטובת רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס. אך הבקשה נדחתה בהוראת מועצת חכמי התורה שהורו, כי יש להשאיר את המקום בידי החינוך העצמאי בטענה כי קיימת חלוקה מסודרת במוסדות, אלו שייכים לחינוך העצמאי, ואלו השייכים למעיין החינוך התורני.
בשבוע שעבר לאחר תיאום עם הת"ת בין שר הפנים  אריה דרעי, ראש העיר ניר ברקת, סגן ראש העיר צביקה כהן, ומנכ"ל הרשת הרב חיים ביטון סוכם כי יכנסו התלמידים למבנה הזמני במרכז שטנר בגבעת שאול שם ישהו בתקופה הקרובה, עד להכשרת מבנה בזק בצומת פ"ת לשימוש בשנתיים הקרובות, שבמהלכם יבנה מבנה חדש בשכונת "מקור חיים" במימון העיריה. יש לציין כי השר אריה דרעי והרב צביקה עקבו מקרוב, עד לפתרון ההולם לתלמידים, בכדי לתת את המירב. וכן דאגו לציוד חדש הכולל כסאות שולחנות, לוחות, ארונות, וכל הנלווה בשביל לתת לכל תלמיד את ההרגשה הכי טובה ומרחב למידה ראוי.

צביקה כהן מוסר: אני מברך את וועד ההורים והנהלת ביה׳ס אשר ידעו לשמור על בית סיפרם עד כה חרף כל הטלאות שעברו בחצי השנה האחרונה, אין ספק שהגאון הגדול הרב בן ציון מוצפי בלוויו הצמוד והנהגתו שמר על אחדות ושמירת ביה"ס בתקופה הקשה שעבר. יחד עם כך סוף טוב בסיעתא דשמייא. ילדי בית הספר הגיעו למקום מסודר שיאפשר להם המשך לימודים תקין הגם שנושא ההסעות עדיין לא מטיב עימנו אני מקוה בס׳ד שהנושא יסודר, ברכות לניר ברקת רה׳ע ירושלים ומנכ״ל העירייה המיוחד שעמדו לצידנו במתן תשובות למרות  התקציבים הרבים שהושקעו במקום. עוד אציין ואברך את יו״ר ש׳ס השר הרב אריה דרעי ומנכ׳ל רשת החינוך  חיים ביטון שאיפשרו חיבור לת׳ת הנ׳ל ובכך סללו את הדרך לפיתרון הבעיה הסבוכה.

סיור 7 סיור משפטים סיור 2 סיור

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.