סוף סוף יש מי שדואג באמת לשקופים בכנסת ולא רק לפני בחירות

ח"כ אלאלוף: "יש זכויות פשוטות יום יומיות במגוון תחומים שאנשים לא יודעים עליהם

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק שירותי הסעד .

מוצע להרחיב את ההגדרה נזקק בחוק שירותי הסעד גם למי שזקוק לסעד מחמת עוני. כמו כן, במטרה להעלות את שיעור מיצוי הזכויות בקרב נזקקים, מוצע לקבוע כי מחלקה לשירותים חברתיים תסייע לנזקקים למצות את זכויותיהם בכפוף לתכנית הטיפול שנקבעה להם ע"י עו"ס. בנוסף, מוצע להחליף בחוקים שונים את המונח "לשכת סעד" במונח "מחלקה לשירותים חברתיים".

בדברי ההסבר נכתב: "אנשים נזקקים זכאים להטבות שונות. ואולם, נזקקים רבים אינם זוכים ליהנות מהטבות אלה בשל חוסר ידע ובשל חוסר הבנה כיצד להתנהל מול הרשויות השונות. על כן, מוצע בנוסף להקים ברחבי הארץ מרכזי סיוע למיצוי זכויות. מרכזי מיצוי הזכויות יטפלו בכל התחומים הנוגעים לבירוקרטיה והתנהלות מול הרשויות כמו המוסד לביטוח לאומי, משרד השיכון, הוצאה לפועל, ארנונה, מערכת הבריאות, טיפול בחובות וליווי חייבים (כולל חובות חשמל ומים, ארנונה, חובות לבנקים, הוצאה לפועל).

בין השאר, יהיו תפקידי המרכז לרכז את המידע הנוגע לזכויותיהם של אנשים החיים בעוני, לתת מידע וללוות את הפונה למימוש זכויותיו מול הרשויות, לרכז מידע עבור העובדים הסוציאליים במחלקות לשירותים חברתיים ולתת שירותי ייעוץ משפטיים."

ח"כ אלאלוף: "יש זכויות פשוטות יום יומיות במגוון תחומים שאנשים לא יודעים עליהם. אמרו לנו שההצעה תעלה מיליארדים אבל זה לא נכון, כמעט הכל יגיע מתקציבים שקיימים בתוך המערכת."

12 תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת העבודה והרווחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.