סוף סוף – לפיד מודה: "אני צריך להיות יותר זהיר – גרמתי נזק בהתבטאויותיי"

סוף סוף: שר האוצר, יאיר לפיד, הביע בימים האחרונים בשיחות סגורות את חרטתו על חלק מהדברים שכתב בשבועות האחרונים בדף הפייסבוק שלו. "ברור לי שאצטרך להיות יותר זהיר בכתיבה. אני מודע לנזק שנגרם לי בגין חלק מההתבטאויות האחרונות בפייסבוק ומתכוון ללמוד מטעויות", אמר לפיד, כפי שפורסם היום (מוצ"ש) בתכנית "המטה" בערוץ 10.

לפיד התכוון, ככל הנראה, לרצף המביך של שערוריות שהוא עורר, בדברים שפרסם בדף הפייסבוק שלו. כך, לדוגמה, הוא כינה בשבוע שעבר את מאוכזבי מפלגתו "שנאוצרים (זן של כלבים) עצבניים שנשכחו בגשם ומודיעים ש'הם מאוכזבים'".

כך גם לפני שבועות ספורים, סיכם לפיד את "הישגיו" בממשלה האחרונה, בהם נכללו גם מיטב הישגי הממשלה הקודמת… לפיד לקח קרדיט גם על רפורמת "שמיים פתוחים", וכן טען כי חברת התרופות "טבע" שילמה למדינה 400 מיליון שקלים מהרווחים הכלואים, בו בזמן שבפועל הסכום היה נמוך בהרבה.

ולא רק זה: לאחר שהמועמד השני שלו לנגיד בנק ישראל, ליאו ליידרמן, הודיע על פרישה, לפיד לגלג עליו וכתב בעמוד שלו כי "פרופסורים לכלכלה הם חבורה מאוד צבעונית ופרועה. אני מתגעגע כבר לאנשים סולידיים ויציבים כמו יצפאן ובראבא".

באותו מכתב שכתב לתומכיו, תיאר בצורה מוזרה גם כיצד התפייס, לדבריו, עם ח"כ ממפלגתו עדי קול, שספגה ממנו עונש חמור לאחר שהעזה להימנע בהצבעה על חוק המשילות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.