"סוף סוף תרגישו מה זה טרור" (וידאו)

אוטובוס של "שוברים שתיקה" נרגם באבנים בגדה; שלוש פעילות נפצעו קל, הפעילים נמלטו לעמדת צה"ל כדי לבקש עזרה, אך לא ציפו לתגובת תושב חברון. צפו {מבוכה ל'שוברים שתיקה'}

פלסטינים יידו אבנים לעבר האוטובוס במהלך סיור שערך הארגון בדרום הר חברון. הפעילות נשרטו קלות וקיבלו טיפול רפואי במקום. "זו המציאות בשטחים ואנחנו פועלים על מנת לשנותה", נמסר מהארגון.

לפני זמן קצר, אוטובוס של ארגון השמאל הקיצוני, "שוברים שתיקה", נרגם היום (שישי) באבנים במהלך סיור בדרום הר חברון.

כמה פעילות של הארגון נשרטו קלות וחובשי מד"א שהגיעו למקום העניקו להן טיפול רפואי ראשוני בזירה. אחד מחלונות האוטובוס התנפץ ושברי זכוכית התפזרו בין המושבים.

אחד מהיהודים המתגורר בקריית ארבע שהגיע לזירה מעט לאחר האירוע החל להתעמת עם אנשי הארגון והטיח לעברם: "אני מבסוט שסוף סוף תרגישו מה אנחנו אוכלים פה מהטרור. אתם באים לעודד את הטרור פה ואתם נותנים לו רוח גבית. סוף סוף תרגישו מה זה טרור".

אחד מפעילי הארגון הגיב לו, ואמר כי "הכיבוש אשם בטרור", בתגובה הגיב להם התושב: "אחרי שעושים לכם את זה אתם מעזים לומר כיבוש? למה אתם באים לכיבוש? הנה עכשיו אתם באים לבקש עזרה מחיילי צה"ל הם הרי פושעי מלחמה, מה אתם מבקשים מהם עזרה?"

"שוברים שתיקה" הוא ארגון שממומן על ידי ממשלות זרות (דרך "הקרן לישראל החדשה") שמהותו היא להמציא שקרים על חיילי צה"ל ולציירם כ"פושעי מלחמה" בעולם.

דובר הארגון עצמו הגיב לתקרית היום בעמוד הפייסבוק שלו ובהודעה נכתב: "לרווחת כולנו, האירוע הסתיים ללא פגיעות קשות. זו המציאות בשטחים שאותה אנחנו פועלים לשנות. לכן אנחנו שוברים שתיקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.