תם עידן? צפו בוידאו ותמונות בלעדיות מבית המשפט

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך ביומיים את מעצרם של ראש עיריית אלעד יצחק עידן  ויזם הנדל"ן  מוטי כהן .

לאחר שעות שבו נחקר ראש העיר הובאו השניים לבית המשפט השלום בראשון לציון, במשטרה הגישו בפני השופטים בקשה להביא הארכת מעצרם של השניים, לצורך השלמת החקירה, בתום הדיונים החליט בית המשפט להאריך את מעצרו של ראש העיר יצחק עידן.

עוד בנושא:

דרמה באלעד: המשטרה פשטה על בנין העיריה

פרשת השחיתות באלעד: ראשי כוללים נמלטו מישראל – פרסום ראשון

הכתבה הנוכחית: תם עידן באלעד: וידאו ותמונות בלעדיות מבית המשפט

צפו בוידאו בלעדי בבית המשפט:

בתחילת הדיון  ביקשה המשטרה בקשת הארכת מעצר של ארבעה ימים לראש עירית אלעד ואחד מעובדיו, אולם בית המשפט  אישר להאריך את מעצרו של עידן  ביומיים בלבד.

"החשודים מסרו פעמים רבות תשובות מיתממות ולקוניות שלא מתיישבות עם חומר החקירה שנאסף", טענה נציגת המשטרה בדיון.

סניגוריו של עידן, עו"ד ערן צלניקר ועו"ד ערן בן עמי, קראו לשחררו למעצר בית. "בשלב זה אנחנו עומדים כעיוורים. "מדובר פה בראש עיר עצור". לעשות פה פישינג, אני חושב שזה לא לעניין.

השופט מנחם מזרחי התרשם מהראיות שהוצגו בפניו ואמר: "קיים חשד סביר לביצוע עבירות המיוחסות לחשודים", קבע השופט. "מדובר בראיות לכאורה, מעבר לנדרש בהליך מקדמי זה. קיים יסוד סביר לחשש ששחרור החשודים ישבש את מהלכי החקירה".

ראש העיר ביקש במהלך הדיון לשחררו בשל בעיות בלב, אולם  בקשתו נדחתה.

מוקדם יותר פשטו חמישה שוטרים חוקרי יאח"ה, היחידה הארצית לחקירות הונאה, על משרדי עיריית אלעד. הבניין נסגר, אין יוצא ואין בא. חמישה נעצרו בתום זמן קצר, ובהם ראש העיר יצחק עידן ובכירי העירייה.

החוקרים בודקים בדקות אלה את המחשבים של העיריה וכן את המסמכים, לפי הדיווחים שקיבלנו מגורמים בעירית אלעד, מדובר על פשיטה בכמה וכמה מחלקות בבניין של העירייה, ביניהן על מחלקת הנדסה ועל לשכת ראש העיר יצחק עידן.

 

 

מוקדם יותר עוכב עידן בביתו עם שוטר שהגיע למקום כבר בשעה 6 בבוקר, אז גם נערך חיפוש בביתו, וכן ברכבו של הנהג של עידן.

בפרשה מעורבים מספר ראשי כוללים אשר נמלטו מהארץ לאחר שנודע להם על הפשיטה שמבצעת המשטרה על עיריית אלעד. אשתו של אחד החשודים תושאלה על ידי  החוקרים.

 

פשיטת החוקרים הבוקר, אמרו ביאח"ה, באה בתום חקירה סמויה וממושכת שמנהלת היחידה, שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנות הון על ידי ראש עיריית אלעד ואחרים. הבוקר ביצעה היחידה פעילות גלויה בשיתוף עם רשות המיסים-חקירות מס הכנסה ירושלים והדרום. בפעילות נערכו חיפושים בבית העירייה, בבתי החשודים כמעורבים  ובמשרדיהם. נעצרו/עוכבו לחקירה, חמישה חשודים, לרבות ראש העיר, להם מיוחסות עבירות של מתן/לקיחת שוחד, תיוך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות תכנון ובנייה, גניבה בידי מורשה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת המיסים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.