סוף שבוע קטלני: 5 בני אדם טבעו למוות בחופים

סוף שבוע קטלני בחופים: חמישה בני אדם, בהם ילד בן 10, טבעו למוות במהלך השבת מול חופי הים בחיפה, בשדות ים, בנתניה ובתל אביב.

צוותי מגן דוד אדום פעלו מסביב לשעון וטיפלו בתשעה מקרי טביעה ברחבי הארץ.

 בארגון ההצלה חזרו ושבו על הקריאה לציבור לרחוץ בחופים מוכרזים ותחת השגחת מציל. "במקרה של טביעה יש לחייג למוקד החירום 101 של מד"א ולפעול בהתאם להנחיות של החובש הבכיר או הפראמדיק במוקד", אמר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "הישמעות להנחיות יכולה להציל את חייו של הטובע".

בערב טבע למוות בחוף הסטודנטים בחיפה גבן כבן 50. צוות מד"א ממרחב כרמל הוזעק למקום ביצע בו פעולות החייאה, ונאלץ לקבוע את מותו.

כמה שעות קודם לכן, בשעות הצהריים, נמשה גבר כבן 40 מהים בחוף קריית צאנז בנתניה, שמוגדר כחוף נפרד שבו אין רחצה בשבת.

צוות מגן דוד אדום נאלץ לקבוע את מותו.  בחוף הים בקיבוץ שדות ים, טבע גבר בן 60. אזרחים שהבחינו בו ביצוע בו פעולות החייאה וצוות מד"א ממרחב שרון, שהוזעק למקום, נאלץ לקבוע את מותו.

 בשישי פעלו כוחות ההצלה, בשני מקרי טביעה שאירעו: בחוף צ'רלס קלור בתל אביב, שם טבע ילד בן 10, תושב מזרח ירושלים,  ובחוף מעגן מיכאל, ליד זכרון יעקב, שם טבע גבר בן 57.

 אתמול טבעה ילדה בת 12 בבריכה באחד ממלונות העיר אילת. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו את הילדה במצב קל לבית החולים יוספטל בעיר הנופש.

פראמדיקים של מד"א ממרחב ירדן הוזעקו  לנהר החצבני, סמוך לשדה נחמיה, שם התקבל דיווח על גבר שנמצא צף במי הנהר, ומחוסר הכרה.  חובש בכיר בארגון ההצלה, תדרך את האזרחים שהתקשרו למוקד מד"א כיצד לבצע בגבר פעולות החייאה ראשונות. "הם סיפרו לי שהם משו מהמים גבר לאחר שראו אותו צף מחוסר הכרה, ביקשתי מהם להשכיב אותו על הגב, תדרכתי אותם כיצד לבדוק אם הוא בהכרה ולאחר התרשמות ראשונית הסברתי להם כיצד להתחיל ולבצע בו פעולות החייאה", אמר בן עזר. "במקביל עמיתיי במוקד הזניקו למקום צוות טיפול נמרץ ומסוק מד"א. ביקשתי מבני המשפחה ומחבריו שהיו אתו לשים את הטלפון על רמקול, ותדרכתי אותם לבצע פעולות החייאה".

  קרוביו של הטובע היו המומים, "אך הם שיתפו פעולה ועשו את מה שביקשתי, נשארתי איתם על הקו עד שהגיעו הפראמדיקים שלנו למקום". הגבר פונה במצב אנוש לבית חולים.

צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.