סופית: אורן חזן יורחק מהכנסת

עם או בלי קשר לעקיצה שלו שלשום בנאומו את יו"ר הכנסת, ועדת האתיקה החליטה להרחיק את ח"כ חזן לחצי שנה מהכנסת. חזן: "יו"ר הכנסת אנוכי. זה פרס למחבלים"

ועדת האתיקה החליטה באופן יוצא דופן להעניש בחומרה ולהרחיק את סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורן חזן למשך זמן של חצי שנה, בה הוא לא יהיה רשאי להיכנס למליאת הכנסת ולוועדות השונות בהן הוא חבר. בנוסף לכך הוא יקבל קנס כספי של שבוע עבודה בכנסת.

ההחלטה נחשבת מהחמורות ביותר שניתנו בכנסת. החלטה דומה ניתנה לחברת הכנסת חנין זועבי מהרשימה הערבית המשותפת, זאת לאחר שהשתתפה במשט המרמרה.

לועידת האתיקה של הכנסת הגיעו שלל קובלנות מטעם חברי הכנסת השונים הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה, בהן דנו חברי הועדה ולבסוף, יו"ר הועדה ח"כ יצחק ועקנין מש"ס, החליט על עונש חמור של חצי שנה.

תגובת ח"כ אורן חזן: "מדובר בפרס למחבלים אותו נותן אדלשטיין יו"ר הכנסת בשעה שבחר להעלים את הלוחם היחיד בטרוריסטים בכנסת: טיבי, זחלקה זועבי וחבריהם, זאת בתקווה שהציבור ישכח לו את הבושה שהעדיף אינטרס אישי שלו להיבחר בקולות הערבים לנשיאות על האינטרס הלאומי".

עוד הוסיף חזן: "מגוחך שזועבי שתקפה שוטרים בבית משפט וחיילים על סיפון המרמרה קיבלה הרחקה של 6 חודשים ולי גם לוקחים שכר דבר המעיד כי זו נקמה אישית".

ח"כ חזן סיים ואמר: "חמור עוד יותר שהח"כים הערבים שפוצצו את ביקור סגן נשיא ארה"ב פנס ובגין כך התעמתתי איתם מקבלים פרס ולא עונש – הציבור בישראל ישפוט את יו"ר הכנסת המבייש, האנוכי והציני ביותר מאז קום המדינה".

גם חברי הכנסת השונים חגגו על חשבנו של חזן והגיבו להרחקה – חברת ועדת האתיקה ח"כ רחל עזריה (כולנו): "בתקופה האחרונה היינו עדים לאירועים חמורים שאינם מכבדים את הכנסת בהם היה מעורב ח"כ אורן חזן. ארועים אלו פגעו בעבודת הכנסת ומנעו מכלל חברי הכנסת לתפקד בממלכתיות ובמקצועיות. לאור הישנותם של המקרים והתראות חוזרות ונשנות מועדת אתיקה שלא כובדו, הוחלט בוועדה על החמרת ענישה מול ח"כ אורן חזן. למהלך זה ישנה מטרה אחת, למלא את חובתה של ועדת אתיקה לשמור על כבודה וממלכתיותה של הכנסת."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.