סופית: גשר מעריב יפוצץ ביום שישי ב-6:00

אלפי צופים, אבטחה חסרת תקדים ותאי צפייה: משטרת תל אביב וחברת נת"ע נערכות לפיצוץ הגשר המיתולוגי

משטרת מרחב ירקון של המשטרה מסרה היום כי פיצוץ גשר מעריב בתל אביב אושר באופן סופי והוא יתבצע ביום שישי הקרוב בשעה 6:00 בבוקר.

מנכ"ל נת"ע, החברה המבצעת את הפרויקט הסביר אתמול כי חברתו ערוכה לכל דרישות המשטרה ועומדת בכל תנאי הבטיחות: "אנחנו לא מפוצצים את הגשר, אלא מקריסים אותו. אנחנו מפוצצים את העמודים שתומכים בגשר ובאופן הדרגתי הוא ייפול ויישכב על הכביש. פיזיקלית הוא לא יכול לגלוש לבניינים מסביב…ניתנו כל האישורים ונוהלו כל הסיכונים".

המנכ"ל הוסיף: "התהליך נבדק על ידינו כדי לצמצם את הסיכון של פגיעה בתשתיות שנמצאות מתחת לפני הקרקע, וכן יפוזר חול על מנת לספוג את ההדף של נחיתת הגשר על הרצפה. ישנם הרבה סיכונים, כולם מופו, כולם טופלו. אנחנו בהחלט נמצאים במצב שיש לנו את הפתרונות לכל מתווה. הקרסת הגשר תתבצע במועד שיאושר על ידי המשטרה, אולם יש לזכור כי ברמה המקצועית, האישור כבר ניתן".

בעקבות הסקרנים הרבים שצפויים לפקוד את האזור נערכת המשטרה באופן מיוחד לאירוע. "המשטרה ביקשה להתייחס לאירוע הפיצוץ כאל אירוע המוני תחת כיפת השמיים. כ-350 שוטרים יאבטחו את הגשר, יוטס מסוק משטרתי מעל האזור וצפלין יתצפת מהאוויר. סקר בטיחות הוגש והושג אישור משרד הכלכלה למשיכת חומר הנפץ לפיצוץ. לצד זאת, יהיו מסכי הקרנה שיציגו את הפיצוץ בשלושה אזורים: ברחובות קרליבך, לינקולן ויצחק שדה", אמר המנכ"ל והוסיף: "גידרנו את האתר ויהיו מקומות לצפייה, אפילו צפייה VIP, כדי שכולם יהיו מרוצים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.