סופי: ועקנין יעמוד בראש המנהלת לגיוס החרדים

רב-סרן אמיר וקנין, חובש כיפה סרוגה, יעמוד באופן זמני בראש מנהלת גיוס החרדים שמקים צה”ל. כך חשף הערב הכתב הצבאי של 'קול ברמה', מנדי ריזל

אחרי ספינים והשערות וחיפושים אחר מועמד מתאים, זה סופי: רב-סרן אמיר וקנין, חובש כיפה סרוגה, יעמוד באופן זמני בראש מנהלת גיוס החרדים שמקים צה”ל. כך חשף הערב הכתב הצבאי של 'קול ברמה', מנדי ריזל.

המנהלת תיפתח בשבועות הקרובים.

כמו כן  הוחלט, בניגוד לכוונה בעבר, שלא להעלות את ועקנין לדרגת סגן-אלוף, למרות הרצון שבראש המנהלת יעמוד קצין בדרגה זו.

לצידו של ועקנין יעמוד תחילה מנדי כץ, שיעזוב בקרוב את צה”ל.

במקביל, בצה"ל מחפשים ראש מנהלת קבוע בדרגת סגן-אלוף.

וזו לא ההחלטה היחידה על איוש תפקידים בצה”ל במערך האחראי על גיוס חרדים ושילובם הרב יעקב ראשי האחראי על מדור בני ישיבות בצה”ל יהיה אחראי על ההכשרות של החיילים החרדים. לצורך כך הוא יעזוב את תפקידו כאחראי על מדור בני ישיבות, אשר מגיעים לבקו”ם לקבלת פטור מטעמי 'תורתו אומנותו'.

לעת עתה, בצה”ל מחפשים לו מחליף מוסכם בתיאום עם חברי-הכנסת החרדיים, הואיל ומדובר ”בנושא רגיש”

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל אלו המגייסים לשמד הם מזרע עמלק

  \

  לבטל מיד "חידוש גזירת הגיוס"... |
  הגב
 2. כהיום הם לא צריכים בכלל את בחורים חרדיים יש להם מספיק בשר מהחילונים. אבל יש מטרה אחת ויחידה להוציא את ציבור החרדי מהקופסה הנקרא "חרדים" הם בטח לא יכולים במכה אחד לאכוף על כל החרדים, אז פשוט מאוד לוקחים את החלשים ואח"כ כשזה כבר דבר פשוט והתרגלו שגם חרדים משרתים אז נקח את הלומדי תורה לידיים ואז זה יהיה כבר הרבה יותר קל בקיצור הם רוצים את כולנו, לשמד לשמד שמד וכו' שבט לוי במצרים לא שיתפו פעולה לפרעה כלל וכלל לעומת שאר כלל ישראל עבדו אצלו בראשונה כנגד משכורת שנתן להם ואח"כ הוא הפסיק לשלם ועבדו בכפייה, עפ"י חז"ל, אבל שבט לוי הם היו משוחררים משיעבוד פרעה כי לא התחילו איתו כלל ולא רצו להכיר אותם, שכולנו -כל החרדים כולו -ללא יוצא מן הכלל, לא ישתפו פעולה כלל עם הציונים הארורים לא יהיה להם ברירה רק להתקפל שידוע לכולנו כי יהדות החרדית יש להם כח עצום אנו להם כקוץ בגרון הם לא יודעים איך להתפטר מאיתנו ואם נכניס את החרדים למלכודת זה הפתרון היחיד שלנו.

  כל המטרה של המגייסים- לסגור את הישיבות ואת הכוללים. זה בעיה, הם צריכים את כולנו לצבא כדי לעשות מכל ציבור החרדי לחילונים רח"ל . וכולם מבינים שרוב הציבור החרדי כבר הולכים לאורם של גדולי ישראל האוחזים שצריך כבר מזמן להלחם עם הצבא באופן סופי, עד שיסירו את טלפיהם מבחורי ישראל מכל הסוגים והמגזרים

  כהיום הם לא צריכים בכלל את בחורים חרדיים יש להם מספיק בשר מהחילונים.
  אבל יש מטרה אחת ויחידה להוציא את ציבור החרדי מהקופסה הנקרא "חרדים" הם בטח לא יכולים במכה אחד לאכוף על כל החרדים, אז פשוט מאוד לוקחים את החלשים ואח"כ כשזה כבר דבר פשוט והתרגלו שגם חרדים משרתים אז נקח את הלומדי תורה לידיים ואז זה יהיה כבר הרבה יותר קל

  בקיצור הם רוצים את כולנו, לשמד לשמד שמד וכו'

  שבט לוי במצרים לא שיתפו פעולה לפרעה כלל וכלל לעומת שאר כלל ישראל עבדו אצלו בראשונה כנגד משכורת שנתן להם ואח"כ הוא הפסיק לשלם ועבדו בכפייה, עפ"י חז"ל, אבל שבט לוי הם היו משוחררים משיעבוד פרעה כי לא התחילו איתו כלל ולא רצו להכיר אותם,

  שכולנו -כל החרדים כולו -ללא יוצא מן הכלל, לא ישתפו פעולה כלל עם הציונים הארורים לא יהיה להם ברירה רק להתקפל שידוע לכולנו כי יהדות החרדית יש להם כח עצום אנו להם כקוץ בגרון הם לא יודעים איך להתפטר מאיתנו ואם נכניס את החרדים למלכודת זה הפתרון היחיד שלנו. ובפרט כיום שהחבל מתהדקת עוד ועוד על הצבור החרדי.

  כל המטרה של המגייסים- לסגור את הישיבות ואת הכוללים |
  הגב
 3. יש ספורים מזעזעים, אחד מהרבנים החשובים שבא אליו עסקן עם בחור ספרדי שהתנפלו עליו ולא רצו לתת לו פטור בגלל שהוא למד בכולל שלא היה מספיק מחוייבי גיוס, והראש ישיבה הזה אמר אני לא יכול לעזור לבחור חוץ מישיבה שלנו, כי אנחנו קבלנו הבטחה מועד הישיבות שבישיבה שלנו לא יעשו בעיות וכל הבחורים יקבלו דיחוי, שאצלנו לא יהיו כשלונות הם לא ישבו עלינו שלא יפלו מתוך האנשים שלנו לשמד, על כן אני לא יכול לעשות כלום אני לא יכול לעזור למי שהוא לא מהישיבה שלנו. שומו שמים! וועד הישבות מקום של שחיתות. מנסיון זה לא סוד שיש הרבה בחורים ואברכים רציניים שתורתם אומנתם ולומדים כל היום, ומתקשים לקבל דיחוי, בגלל שהכולל או ישיבה שלהם לא מוכר מספיק בוועד הישיבות של העמלקים. אני אישית לומד בכולל רציני שמקבל דתות רגיל ובנושא של דיחויים כולם מסתבכים בגלל המזכיר הרוצח של וועד הישיבות

  בענין של ה"ועד הישיבות" היום ועד הישיבות לכאורה ממונים מטעם הממשלה שהם יגישו את המספר של הבחורים חרדים בשביל לקבל דיחוי, מי כן, ומי לא, שכל זה יהיה דרכם, הם בעצמם בקשו את זה שהם יהיו ממונים אף אחד לא מינה אותם, וכמו שהגמרא (מגילה י"א.) דורשת על אחשורוש שהמליך את עצמו בכח, כמו"כ היום יש אנשים שממנים עצמם על הצבור בכח, והם גורמים צרות צרורות וגזירות קשות עד שיותר קשה הגזירות שלהם מגזירות הממשלה, והם צדיקים כמו בסדום.

  יש לדעת שאע"פ שזה נכון שיש ועד של רבנים ואדמורי"ם הממונים עליהם אבל הם לא יודעים מה שהולך שמה. כי כשהעסקנים שהם נגד גזירת הגיוס, פנו לרבנים וספרו להם את העוולות שנעשים שמה, הרבנים לא מאמינים להם וקשה להם לקבל ולהאמין על המצב הנורא שיש שם.

  בכל אופן הם צריכים לשמור ולעזור לבני הישיבות אבל במציאות זה לא יוצא כך, ולדוגמה היה בחור חשוב ת"ח ירא שמים ירא וחרד אין לי מלים לתאר אותו, ובחור כזה התנפלו עליו בועד הישיבות ואמרו שחייב ללכת לצבא כי אין לו זכות לקבל פטור, הם הפסידו מעמדו של בן ישיבה בגלל שהוא לומד בכולל כזה שלא מתאים לפי חוקי סדום שלהם לקבל הפטור, כי אפילו שיכול להיות שיש בכולל ארבע מאות אברכים אבל בכדי לקבל הדיחוי צריך שיהיה דוקא מתוך הכולל עשרה בגיל של מחוייבי גיוס ואז נותנים דיחוי לכל בני הכולל שמגיע להם דיחוי, אבל אם יש פחות מהמספר לא מקבלים דיחוי זה חוק בלי טעם, והוא לא ידע מזה על כן לא קבל ובקש מועד הישיבות שיעזרו לו ודחו אותו בלך ושוב ואומרים שלא יכולים לעזור לו וזהו, ויש עוד כאלו ספורים.

  אני יודע בבירור שלאלו שהם רוצים לעזור הם יכולים לעזור כמו למשל בנים של ראשי ישיבות או שיש להם קירבה אתם במשפחה הם עוזרים אין להם שום קושי עם זה, שמעתי מאחד העסקנים שאמר מאחד שממונה על המחוז החרדי בצבא שאמר מפורש שיש לו קשרים טובים עם המנהל של ועד הישיבות, ופעמיים בשבוע הם נפגשים והם מתכננים ביחד איך למלאות את היעדים שיהיו מספיק אלו שנופלים שלא יקבלו את הזכות של מעמד בן ישיבה, זה רק חלק מספורים מזעזעים נורא לפי תומו.

  יש עוד ספורים מזעזעים, אחד מהרבנים החשובים שבא אליו עסקן עם בחור ספרדי שהתנפלו עליו ולא רצו לתת לו פטור בגלל שהוא למד בכולל שלא היה מספיק מחוייבי גיוס, והראש ישיבה הזה אמר אני לא יכול לעזור לבחור חוץ מישיבה שלנו, כי אנחנו קבלנו הבטחה מועד הישיבות שבישיבה שלנו לא יעשו בעיות וכל הבחורים יקבלו דיחוי, שאצלנו לא יהיו כשלונות הם לא ישבו עלינו שלא יפלו מתוך האנשים שלנו לשמד, על כן אני לא יכול לעשות כלום אני לא יכול לעזור למי שהוא לא מהישיבה שלנו. שומו שמים!

  וועד הישבות מקום של שחיתות. מנסיון זה לא סוד שיש הרבה בחורים ואברכים רציניים שתורתם אומנתם ולומדים כל היום, ומתקשים לקבל דיחוי, בגלל שהכולל או ישיבה שלהם לא מוכר מספיק בוועד הישיבות של העמלקים.

  אני אישית לומד בכולל רציני שמקבל דתות רגיל ובנושא של דיחויים כולם מסתבכים בגלל המזכיר הרוצח של וועד הישיבות, ויש כאלה שפשוט נהיים עריקים בגלל זה, ואני מכיר עוד הרבה ישיבות וכוללים כאלה, וזה ממש הזוי, כי במקום שהוועד ישיבות יעזור לאברכים האלה, הם רק מקשים עליהם, עד כדי קבלת צו גיוס בפועל ואח"כ לשמד.

  ממש כך הגיע הזמן ... |
  הגב
 4. לבטל מיד "חידוש גזירת הגיוס" וזקן המשגיחים מגדולי בעלי המוסר בדורנו הגאון הצדיק רבי דב יפה שליט"א יהיה בריא ובסדר גמור בס"ד. נא ונא לא לחכות, המשגיח לא במצב טוב אני מתחנן לפני שיהיה מאוחר מדי ח"ו.

  לבטל מיד "חידוש גזירת הגיוס" וזקן המשגיחים מגדולי בעלי המוסר בדורנו הגאון הצדיק רבי דב יפה שליט"א יהיה בריא ובסדר גמור בס"ד. נא ונא לא לחכות, המשגיח לא במצב טוב אני מתחנן לפני שיהיה מאוחר מדי ח"ו.

  ממש כך הגיע הזמן ל... מלאך המוות |
  הגב
 5. וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ

  וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ

  וְכָל קַרְנֵי רְשָׁעִים אֲגַדֵּעַ |
  הגב