סוריה: בכיר איראני נהרג במתקפה; מתח בישראל

המטח הכבד של טילים שנורה הלילה לעבר סוריה, פגע בשני בסיסים משותפים לאיראנים ולסורים, אשר בהם מצבורי נשק רבים. בין ההרוגים: בכיר איראני

אמש פורסם על פיצוצים ושרפות בבסיס 47 של משטר אסד בסוריה, סמוך לעיר חאמה וכן בבסיס סמוך לחאלב. סוריה הרשמית לא דיווחה על נפגעים אך הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח על 26 הרוגים, בהם גורמים איראנים, ביניהם בכיר במשמרות המהפכה.

לפי הפרסומים, נורו טילים אל הבסיסים המשותפים לאיראנים ולסורים. עוד דווח כי מדובר בבסיס אשר משמש את המיליציות האיראניות, ובו נמצאים מצבורי נשק. שעות בודדות לפני הפיצוץ, הפציצו הכוחות של אסד במחנה הפליטים ירמוך בפרברי דמשק מיליציות של המדינה האסלאמית (דאעש).

עדיין לא ידוע בוודאות מקורה של המתקפה ועל פי חלק מהטענות מי שעומד מאחוריה הם ארגוני המורדים הלוחמים במשטר אסד. בחודשים האחרונים השיג אסד נצחונות באזורים שנטען כי הותקפו ולכן יש מי שטוען כי המורדים לא מסוגלים לבצע מתקפה משמעותית כל כך דווקא שם.

מאידך, העיתון הלבנוני אל-אח'באר המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי אופי המתקפה והמטרות שהותקפו מצביעים על כך כי ישראל עומדת מאחוריה. בעיתון נטען כי במתקפה בוצע שימוש בפצצות חודרות בונקרים שגרמו לרעידת אדמה שהורגשה במכשירי הניטור.

יש לציין כי ישראל שבה ומצהירה כל העת שלא תאפשר התבססות איראנית בסוריה.

כעת, לאחר הפגיעה במעוזים האיראניים בסוריה ובבכיר האיראני ששהה במדינה, מתח בישראל – האם תהיה תגובה איראנית לעבר ישראל?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.