רוסיה מציעה פשרה: הנשק הכימי יועבר לפיקוח בינלאומי – סוריה: מקבלת הפשרה

האם רוסיה תצליח להוציא את סוריה מהמבוך ולהביא לפשרה? בשעות האחרונות נעשים מאמצים מצד רוסיה לגבש פשרה בנוגע לנשק הכימי.  שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, נועד היום (שני) עם עמיתו הסורי וואליד מועלם והציע לו כי סוריה תעביר את ארסנל הנשק הכימי שברשותה לפיקוח בינלאומי "אנו מצפים לתשובה זריזה – ואני מקווה – גם חיובית", אמר לברוב במסיבת עיתונאים שכינס במוסקבה לאחר הפגישה בין השניים.

"אנו קוראים לרשויות בסוריה לא רק להסכים לפיקוח בינלאומי על מחסני הנשק הכימי, אלא גם להסכים להשמדה שלו בשלב מאוחר יותר ולהצטרף לארגון למניעת נשק כימי", אמר לברוב .

לטענתו, רוסיה אינה יודעת אם סוריה תשיב בחיוב להצעה, "אך אם הנחת הנשק הכימי תחת פיקוח בינלאומי תעזור למנוע תקיפות צבאיות, אז נתחיל לעבוד על כך בהקדם".

הבית הלבן הגיב להצעה הרוסית, ומסר כי רוסיה משתמשת בזה כאמצעי לעצור את התקיפה האמריקנית ולמשוך זמן, אבל וושינגטון תמשיך לפעול לפי לוח הזמנים שלה לתקיפה.

מזכ"ל האו"ם באן קי מון אמר שהוא מקדם בברכה את ההצעה הרוסית לפיקוח על הנשק הכימי בסוריה. "אני רוצה להציע למועצת הביטחון לדרוש העברה מיידית של הנשק הכימי בסוריה למקום במדינה שבו אפשר יהיה לאגור אותו ולהשמידו", הוא אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.