סחף חסידי לברקוביץ: באגודת ישראל לא החליטו לגבי תמיכה בליאון

צמוד צמוד: ב'המודיע' לא פורסם הבוקר קול קורא הקורא לתמוך בליאון, המבשר יצא במאמר חריף, פעילי ברקוביץ עוברים מבית לבית

לאחר שערוץ החדשות חשף את ההקלטות בו נשמע יוסי דייטש אומר לפעילים כי דרעי אמר לו שהם לא ישלטו בירושלים, באגודת ישראל, כך עושה רושם, החליטו שלא לתמוך במשה ליאון. ב'המודיע לא פורסם קול קורא הקורא לתמוך בליאון, במקום זאת פורסם מודעה לטובת נחמן גלבך לראשות העיר צפת בה נכתב כי "דין צפת כדין ירושלים"

במקביל, יצאו הבוקר מאות פעילי של התעוררות לרחובות ועוברים מדלת לדלת בכדי להסביר להם על חשיבות ההצבעה, חלקם לא ידעו כלל שיש בחירות. ברחוב החילוני החל ברקוביץ עם קמפיין בו ליאון כביכול מכריז על מכירת ירושלים לחרדים.

חברת החדשות והכתב יאיר שרקי פרסמו אמש במהדורה המרכזית שיחה בלעדית של יוסי דייטש המועמד לראשות העיר של אגודת ישראל שלא עלה לסיבוב השני כשהוא בשיחה עם פעילי אגודת ישראל: ״דרעי אמר לנו: אתה חושב שאתם ניצחתם? אתם טועים. אנחנו הבעלי בתים היום. אתה חושב שהבעל הבית זה אבי אבוחצירא (יועצו של ליברמן) או משה ליאון? אתה טועה טעות חמורה. הבעל הבית זה אנחנו׳״.

‎ ‏דייטש ממשיך לצטט את דרעי בכתבה ואומר ״אם אתם לא יודעים. אנחנו (שס) ודגל ניצחנו. ואם יש פה בעיה של כבוד, שאתם חושבים שצריך לתת כבוד לרעב׳ס שלכם, אז אין שום בעיה. אז נבוא וניתן לכם כבוד. חכם שלום ורב חיים קנייבסקי יעלו לגערער רב׳ה (האדמו״ר מגור) ויתנו לו כבוד וזהו זה״

'המבשר' של שלומי אמונים הגדיל לעשות ויצא במאמר תקיף במיוחד בו התנה את תמיכת החסידים בליאון בתמיכת הליטאים בגלבך.

ב'המבשר' נכתב: "בימים אלו מתכוננים לסיבוב השני שייערך בשבוע הבא, ברשויות בהן לא הגיעו המתמודדים אל רף האחוז הנדרש כדי להיבחר בסיבוב הראשון. שתי הערים שיש בהן עניין לציבור החרדי, הן ירושלים וצפת. דגה"ת קוראת בימים האחרונים כי פניה לשלום. הם קוראים 'לאחד כוחות לקראת ההכרעה הגורלית'. הם מסבירים שמטבען של בחירות שהן גוררות, בפרט את צעירי הצאן בכל הצדדים, לאווירה של 'תחרות', שלעתים עשויה להביא להתבטאויות ומעשים שטוב היה אילו לא נאמרו ונעשו. לדבריהם, לא כל פרץ של ריקוד וצווחת ניצחון מייצגים את דגה"ת"

עוד נכתב במאמר "באווירה זו, ותחת הרושם של הדברים הבאים לסלק אש של מחלוקת ולפוגג עוינות בין ציבור יראי ה', אנו מרשים לעצמנו לשאול בכל הכאב ובכל התימה: במה שונה צפת מירושלים? מדוע אין דגה"ת קובעת כי דין צפת כדין ירושלים. שתיהן ערי קודש, בשתיהן צרכי עמך ישראל, בני היהדות הנאמנה, מרובים. מדוע רק בירושלים יש עניין להתעלות מעל חישובים כאלו ואחרים בעת כה גורלית, מדוע רק בירושלים יש להפנים כי בשעה מכרעת שכזו עלינו להניח בצד את הכל ולפעול יחד למען האינטרס המשותף לכל שומרי המצוות. אז מדוע, מארי דכולי עלמא, צפת שונה מירושלים?"

"ברור לכולנו כי על כל אחד לפעול כדעת רבותיו. חלילה לנו מלומר אחרת. יבינו אלה בדגה"ת כמה נפגענו עמוקות כאשר לפני מספר ימים בעמוד הראשון שם התנוססה אמירה על אלה שנשמעו לכקש"ת מרנן ורבנן שרי התורה והחסידות חברי מועצת גדולי התורה שליט"א שהם נכללים, חלילה, בשל כך בין 'משנאי ה', הס מלהזכיר. גם כשביקשו מאתנו למחות בעקבות אמירות חמורות אלו, לא פגענו ולא עלבנו. ידענו כי אנו עושים את המצווה עלינו מרבותינו, ובשמחה אנו מקיים את 'ועשית ככל אשר יורוך'. גם בהמשך הדרך נעשה ככל אשר יורו לנו. אבל אם הכיוון הוא שלום ואחדות, אם הרצון הוא להשקיט ריב ומדין בין הציבורים המרכיבים את הפסיפס הנאדר והנהדר של היהדות הנאמנה לחוגיה, אזי מדוע להפלות לרעה את עיר הקודש צפת. וכי שם אין צריך לאחדות? וכי שם אין צריך ראש עיר שידאג לצרכי היהדות התורתית?"

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אולי תחליטו, יש לכם כותרת יש סחף מהחסידויות לליאון וכותרת אחרת שלא יצביעו ליאון

  אתם רוצים לרצות 3 מפלגות ?

  אני |
  הגב
 2. שס ודגל עם תוכנית זיופים מטורפת

  דרעי מכין דוחות ספייר עם אחוזי הצבעה גבוהים בציבור החרדי
  מעתיקים את חתימת יו"ר קלפי והמזכיר לטופס חדש והמקורי נשלח לגריסה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לאון תתעשת

  אם לא יסכם על תמיכה (לפחות שקטה בהפלג) יאבדו עוד 9000 קולות יקרים.
  אנא הסר את הגאווה ושמור על ים.

  רק אמת. |
  הגב