סחר באיברים? טפלו עלילות שקר על הרב הבר • דעה

האם חוק במדינה יכול לאסור על חולי דיאליזה המוטלים על ערש דווי, לשלם מכספם על פרסום מציל חיים- חייהם שלהם עצמם? אלי סיגל בטור כואב על מעצרו של הרב הבר

המעצר של הרב ישעיהו הבר יו"ר מתנת חיים, הפתיע את כולנו. אבל מה שזעזע בסיפור, זה הכותרות בכלי תקשורת חרדים: "חשוד בסחר באיברים".

"החשוד"- הרב הבר שהקים יש מאין גוף התנדבותי לטיפול בחולי דיאליזה, מכיר באופן אישי את כל הממתינים בתור להשתלה, ומקדיש שעות על גבי שעות, לייעץ להם, לתמוך, לעודד, ולבקר אותם.

הרב הבר שהקדיש את חייו להצלת נפשות, ואינו מקבל פרוטה מהארגון שבראשו הוא עומד, העלה את הנושא למודעות ציבורית. ובזכותו, 400 אנשים ניצלו פיזית, והרבה יותר מכך, ילדים, בני זוג, הורים, ניצלו נפשית.

החשד שמייחסים לו, הוא שחולים שהמתינו לקבלת השתלת כליה, תרמו כסף לארגון, ובתמורה קודמו בתור. למשטרה או למשרד הבריאות אין ראיה או עדות על קידום בתור לאותם אלו שתרמו. העובדות היחידות עליהם מושתתת החקירה, ושבעיני הפרקליטות מהווה בעיה מוסרית, היא העובדה שחולים שהמתינו להשתלה, תרמו כסף לעמותה.

התרומות לעמותה הופנו לפרסום רחב ומקיף יותר, כדי לאתר עוד תורמים פוטנציאלים, וככל שהתגלו כאלו, יותר חולים קיבלו כליה והתור שלהם התקדם.

האם חוק במדינה יכול לאסור על חולי דיאליזה המוטלים על ערש דווי, לשלם מכספם על פרסום מציל חיים- חייהם שלהם עצמם?

האם ראוי שבשביל כותרת סנסציונית, תקשורת חרדית תקריב על מזבח הרייטינג אישיות נעלה כל כך?.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יהודי קדוש

  כולנו בתקופה הזאת ב"חקירה" אנחנו נמצאים בימים כל כך יקרים!
  ומלאך כזה יקר ואישתו שתח"י הצדקת עומדת לצידו במפעל חייו בשעות לא שעות ובימים עמוסים ומלאים מטלות. רק לפני 4 שנים בדיוק בימים אלו
  הזוג המיוחד הזה קיבל אותנו בסלון ביתם (בימים שהם ניהלו את המפעל הזה עוד בבית. לפני שהקף הצלת הנפשות שהם עושים נהפך להיות חובק עולם.) כמה ימים לפני שבעלי עבר השתלה בענווה כ"כ גדולה ישבו איתנו התענינו הסבירו שיתפו ונתנו לנו טיפים ועצות לתקופה הבאה.
  אנחנו לא היינו זקוקים לתאום ההשתלה ובכל אופן הם היו מעורבים ואיכפתים כ"כ ורצו רק לעזור בכל מה שהם יכלו. כולל היום ההשתלה. אין שיעור לגדלותם והתנהלותם המיוחדת.
  בעז"ה שיצאו נקיים בקרוב. ומשם יצמח הארגון להיקפים גדולים עוד יותר.
  תבורכו!
  מחזקים את ידיכם ומתפללים להצלחתכם ולסיום מהיר של הסיפור הלא נתפס הזה.

  י.ר.מ |
  הגב