סטאמר: מלמדים מכל רחבי העולם יתכנסו בארה"ב

האירוע נערך במסגרת שבת 'שבתא דריגלא' לכלל המחנכים בת"ת של מוסדות סאטמר מכל רחבי תבל, שם יתאספו כולם לשבת מיוחדת בקאנטרי בית רחל בארה"ב

מאות אנשי חינוך מכל רחבי העולם יצאו לכמה ימי עיון בקאנטרי ׳בית רחל׳ שבארצות הברית בראשות האדמו״ר מהר״א מסאטמר.

אל המקום יגיעו גם עשרות מחנכים מארץ ישראל, לונדון ואנטוורפן.

האירוע נערך במסגרת שבת 'שבתא דריגלא' לכלל המחנכים בת"ת של מוסדות סאטמר מכל רחבי תבל, שם יתאספו כולם לשבת מיוחדת בקאנטרי בית רחל בארה"ב בראשות מרן האדמו"ר שליט"א.

המלמדים מא"י יוצאים ביום חמישי בבוקר מהארץ וחוזרים ביום שני בערב כאשר ביום ראשון יעלו כולם יחד לציונו של בעל הרה"ק מסאטמר זצוק"ל.‏

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סאטמאר בעשרות השנים האחרונות נכשלה קשות בענייני חינוך, אצל הבנים ואצל הבנות, ודיון רציני על מה שעושים להציל את החינוך שלהם חשוב וטוב שיעשו זאת כולם לא רק האהרונים גם הזאלונים, אבל אנשי מקצוע צריכים לנהל זאת, ולא אדמורי"ם שצריכים לתת את ההשראה לענין ואת העבודה צריכים לעשות מי שיודעים איך לעשות זאת.

  מתכנסים אנשי החינוך בסאטמאר בעיקר מחנכי התתי"ם בהרי ניו יורק בהשתתפות האדמו"ר האהרוני מסאטמאר שליט"א לדון בענייני חינוך. הרבי קרא להם להדירכם איך וכיצד לחנך את הנוער. לכאורה מדובר בצעד טוב, חבל שלא עשו זאת קודם, אבל השאלה היא, האם הרבי הוא האדם הנכון שצריך להדריך את המלמדים? האם בכלל יש לו נסיון בחינוך ילדים ובחורים? נכון שהוא היה ראש ישיבה, אבל הוא היה יותר סגן אדמו"ר וניהל פוליטיקה חסידית פנימית קשה שהוא ההיפך מחינוך הנכון ע"פ תורה, מן הנסיון שיש עמו הוא לא האיש הנכון להדריך בענייני חינוך. הוא טוב לתת דרשה טובה בענייני חינוך, אבל הדרכה ממש צריכים לכך מומחים מי שיש להם נסיון בעבודה הזו, ואלו בדרך כלל אינם אדמורי"ם.

  סאטמאר בעשרות השנים האחרונות נכשלה קשות בענייני חינוך, אצל הבנים ואצל הבנות, ודיון רציני על מה שעושים להציל את החינוך שלהם חשוב וטוב שיעשו זאת כולם לא רק האהרונים גם הזאלונים, אבל אנשי מקצוע צריכים לנהל זאת, ולא אדמורי"ם שצריכים לתת את ההשראה לענין ואת העבודה צריכים לעשות מי שיודעים איך לעשות זאת.

  החינוך הסאטמארי בימינו ריקני ומסוכן מאוד, מעטים יוצאים משם חסידים ואנשי מעשה, הרוב יוצא עם לבוש סאטמארי אבל פנימיות נכרית ממש, קורה שם מה שלא קרה באירופה בעבר, ההתמודדות עם הרחוב הנכרי קשה, סאטמאר לא מצאה את הדרך לחנך נכון איך להתגבר על המכשולים הקשים העומדים בדרך של כל צעיר/ה במדינות העולם ובמיוחד בארצות הברית שהכל כ"כ פתוח ברחוב.

  נכון שהאדמו"ר האהרוני הזמין את כל המלמדים מכל רחבי העולם כולל מארץ ישראל, אבל שוב, בשביל להצליח בחינוך צריך להכיר את המקום ועם מה נאלצים להתמודד, כשבנוסף למדנו בפרשת השבוע כי אין אותו חינוך מתאים לכל ילד, בבית יצחק חינכו את יעקב ועשו, ויצאו בנים אחרים לגמרי. חינוך לא יכול להיות אחיד, אבל זו בעיה כללית לא רק בסאטמאר.

  בעיית החינוך של ימינו הוא לדעת להתמודד עם פגעי הזמן וזה לאו דוקא הטכנולוגיה, זו מציאות החיים היומיומית והיציאה לרחוב, התקוה שהיתה כאילו יחיו בעיירה משלהם וזה יציל את החינוך שלהם נכשל כשלון טוטלי, דוקא בקרית יואל החינוך נכשל יותר מאשר בעיר, ויש לזה הגיון, בעיר התרגלת לחיים האלו וקל יותר להתמודד כשמתבגרים, בקרית יואל לא מתמודדים עם המציאות, וביום שיוצאים לרחוב לא מסוגלים להתמודד עם מציאות שמידי שנה הולכת ומחריפה מהרבה בחינות וגורמת לחורבן היהדות. האדמור ידריך אותם שמותר לחפור קברי ישראל, שמותר להתגייס לצהל של שמד וזנות בפועל, שאסור למחות על כבוד שמים, וכו' השם ישמרינו מהשקפות הטמאות שלו. חז"ל כבר אמרו, כל המנבל פיו אפילו חותמין עליו גזר דין של שבעים שנה לטובה הופכין עליו לרעה.

  לכאורה מדובר בצעד טוב, חבל שלא עשו זאת קודם... |
  הגב
  • אני יודע אישית על בחורים טובים שהתגייסו לצהל, ויצאו משם ללא כיפות, מחללי שבת, ואוכלים נבילות וטרפות ביום כיפור רח"ל. במספר מקורות בחז"ל מצינו תיאור על פריצות חמורה בעניני עריות דוקא ביום הכיפורים

   הגייסים הורסים את הציבור החרדי בעד בצע כסף ומדובר בהרבה כסך.

   אני יודע אישית על בחורים טובים שהתגייסו לצהל, ויצאו משם ללא כיפות, מחללי שבת, ואוכלים נבילות וטרפות ביום כיפור רח"ל. במספר מקורות בחז"ל מצינו תיאור על פריצות חמורה בעניני עריות דוקא ביום הכיפורים, כמ"ש בחז"ל על – בעילת נערה מאורסה.

   במסכת כלה רבתי פרק ב הלכה ט מסופר על ר' עקיבא שדאג לילדו של עבריין שהעידו עליו שבין יתר עברותיו עליהם הוא הודה, הוא גם בא על נערה מאורסה ביום כיפור. בגמ' בגיטין נז ע"א מסופר על מקום בו קרתה צרה, ולכשבדקו ופשפשו במעשים מצאו "אב ובנו שבאו על נערה מאורסה ביום הכפורים, והביאום לבית דין וסקלום". בגמ' בבבא מציעא פג ע"ב מסופר על כובס "שהוא ובנו בעלו נערה מאורסה ביום הכפורים. ופשוט שהנ"ל מדובר על כזה שהתגייס לשמד וזימה.

   הם בכוונה מורידים להם את הזקנים, את הפיאות, את לבוש החרדי, את הקשר לקב"ה, את כשרות האוכל, וכו' משקרים שזה רק לגברים, ובהמון מקומות נותנים להם להפגש עם חיילות רח"ל, ומתאווה לה, וד"ל.

   ועוד מעשה ועמדו ארבעים מדיות בדינר נחסר השער מודיא אחרת ובדקו ומצאו אב ובנו שבאו על נערה מאורסה ביום הכיפורים והביאום לבית דין וסקלום וחזר השער למקומו ..

   לדעת רוב גדולי ישראל אין שום סיכוי להשאר חרדי דהיינו שומר תורה ומצות אחרי שמשרתים בצה"ל של שמד וזימה. זה כל המטרה של הצבא לגייס חרדים כדי להרוס את היהדות החרדית ואת הקדושה והרוחניות.

   אני כלל לא קשור לפלג הירושלמי !
   ובכל זאת אני כותב שורות אלו בדמעות חמים.

   בכוונה מורידים להם את הזקנים, את הפיאות, את לבוש החרדי |
   הגב
 2. האהרוני ילמד את המלמדים התמימים שלו בשבת איך לחנך? מה האהרוני כבר ילמד אותם אולי איך לגייס לשמד? או איך לחפור קברי ישראל? או איך להתיר דברים אסורים? או..... השם ישמרינו מדרכו הרע.

  האהרוני ילמד את המלמדים התמימים שלו בשבת איך לחנך? מה האהרוני כבר ילמד אותם אולי איך לגייס לשמד? או איך לחפור קברי ישראל? או איך להתיר דברים אסורים? או….. השם ישמרינו מדרכו הרע. האהרוני ילמד בשבת את המלמדים שלו איך לחנך? למה לגיוס או לשמד? השם ישמרינו מדרכו הרע.

  השם ישמרינו מדרכו הרע |
  הגב
 3. רחמנא ליצלן מדעתא דידך...

  רחמנא ליצלן מדעתא דידך……

  רחמנא ליצלן מדעתא דידך |
  הגב
 4. בשעות אחר הצהריים, התקיימה הלוויה קורעת לב בבית העלמין באשדוד בהשתתפות בני הקהילה החרדית בעיר אשדוד, תלמידי ישיבת גרודנא, בראשות ראש הישיבה הגר"מ שמידע ורבני הקהילות בעיר. אבי הילד בן ה-4 וחצי דוד מגר ז"ל שנפטר הבוקר לאחר דימום במוחו - הרה"ג רבי מנחם חיים מגר, נשא דברי פרידה נרגשים בהצדיקו עליו דין שמים לקול בכיות ציבור המלווים. "צדיק הוא ד' וישר משפטיך" - זה משפט קשה", אמר, "זה משפט כואב, אבל אנחנו בטוחים בזה שזה הצדק. שזה מה שצריך להיות. א-ל אמונה ואין עול צדיק וישר הוא". "אמרו לי בהתחלה שאני צריך לדבר אמרתי שאין זה בכוחותי. אמרו לי שזה יהיה זכות בשבילו, לעורר את הציבור, אני בודאי לא ראוי לעורר אבל אני לא יכול למנוע את זה, מהבן שלי". "ואני שואל שעומדים ליד מיטה של ילד קטן צריך עוד לעורר? יש מה לעורר פה, כזה ילד קדוש וטהור, ילד שלא הספיק ללמוד חומש לא משנה לא גמרא, צריך עוד לעורר? זה הרי צועק לבד". "לא באתי לומר מה כן ומה לא, רק דבר אחד רציתי לומר ששמעתי מהרב שפיגל שליט"א בשם הראש ישיבה זצ"ל, שהיו כאלה אסונות כאלה, אז הראש ישיבה היה אומר זה שעת דין, זה שעת דין קשה ואסור להמשיך רגועים, כל אחד צריך להתעורר במה שהוא, הוא נקט בדברים שצריך להתעורר בהם, דבר ראשון זה חיזוק בתורה, ודבר שני לשמור על הפה, לא לדבר דברים אסורים, לא לדבר רע על אחרים, [צניעות] וכל מי שמתעורר בזה זה יהיה הזכות לבן שלי, תתפלל להקב"ה שיאמר לצרותינו די, ובלע המוות לנצח ומחה ד' דמעה מעל כל פנים ונאמר אמן". נ.ב. וגם לא להתגייס לצבא של שמד וזימה.

  בשעות אחר הצהריים, התקיימה הלוויה קורעת לב בבית העלמין באשדוד בהשתתפות בני הקהילה החרדית בעיר אשדוד, תלמידי ישיבת גרודנא, בראשות ראש הישיבה הגר"מ שמידע ורבני הקהילות בעיר.

  אבי הילד בן ה-4 וחצי דוד מגר ז"ל שנפטר הבוקר לאחר דימום במוחו – הרה"ג רבי מנחם חיים מגר, נשא דברי פרידה נרגשים בהצדיקו עליו דין שמים לקול בכיות ציבור המלווים. "צדיק הוא ד' וישר משפטיך" – זה משפט קשה", אמר, "זה משפט כואב, אבל אנחנו בטוחים בזה שזה הצדק. שזה מה שצריך להיות. א-ל אמונה ואין עול צדיק וישר הוא".

  "אמרו לי בהתחלה שאני צריך לדבר אמרתי שאין זה בכוחותי. אמרו לי שזה יהיה זכות בשבילו, לעורר את הציבור, אני בודאי לא ראוי לעורר אבל אני לא יכול למנוע את זה, מהבן שלי".

  "ואני שואל שעומדים ליד מיטה של ילד קטן צריך עוד לעורר? יש מה לעורר פה, כזה ילד קדוש וטהור, ילד שלא הספיק ללמוד חומש לא משנה לא גמרא, צריך עוד לעורר? זה הרי צועק לבד".

  "לא באתי לומר מה כן ומה לא, רק דבר אחד רציתי לומר ששמעתי מהרב שפיגל שליט"א בשם הראש ישיבה זצ"ל, שהיו כאלה אסונות כאלה, אז הראש ישיבה היה אומר זה שעת דין, זה שעת דין קשה ואסור להמשיך רגועים, כל אחד צריך להתעורר במה שהוא, חייבים למחות נגד השמד בארץ ישראל, הוא נקט בדברים שצריך להתעורר בהם, דבר ראשון זה חיזוק בתורה, ודבר שני לשמור על הפה, לא לדבר דברים אסורים, לא לדבר רע על אחרים, [צניעות] וכל מי שמתעורר בזה זה יהיה הזכות לבן שלי, תתפלל להקב"ה שיאמר לצרותינו די, ובלע המוות לנצח ומחה ד' דמעה מעל כל פנים ונאמר אמן".

  נ.ב. וגם לא להתגייס לצבא של שמד וזימה.

  ממש לבכות |
  הגב