סטודנטית חרדית? אקדמיה באווירת סמינר

מתלבטת היכן להמשיך ללימודי מקצוע מכובד ותואר? רוצה לימודים ברמה גבוהה אך עם אווירת קודש? יש מקום אחד, וותיק ושעונה לדרישות שלך, בדיוק. על כך בכתבה הבאה:

בשעה טובה, סיימה הבת את לימודי התיכון בסמינר, לאחר שנים בהן השקיעה בלימודים ומיטב הרבנים והמורות השקיעו בה הן מבחינה רוחנית והן מבחינה מקצועית.

כעת עומדת בחירה בפניה, בחירה שלה לפי כישרונותיה ויכולותיה, אך תלויה גם בהחלטתכם. כיום, ברוב מקומות העבודה, דורשים תעודה אקדמאית, למי שאין ברשותה תעודה כזאת, מקומות עבודה רבים ומכובדים, סוגרים בפניה את האפשרות לעבוד בהם. הדבר גורם לבנות רבות לחשוב היטב היכן להמשיך את לימודי ההמשך למקצוע ולמצוא מקום שיקנה להם תואר ותעודה טובה ומכובדת.

בשנים האחרונות, קמו שפע של מכוני אקדמיה הצצים לאחרונה כפטריות אחר הגשם, ומביאים בכנפיהם בשורה טובה לבני המגזר החרדי: לימודים גבוהים לצד שמירה על רמה רוחנית גבוהה, פרנסה טובה תוך שמירה על ערכי הבית היהודי. אך לצד ההתלהבות והאפשרויות הרבות הפרושות בפני הסטודנטים החרדיים, ישנו חוסר ידע ובלבול רב בנוגע להתנהלות המכללות בכל הקשור לדרך ישראל סבא והתאמתן לחינוך המחמיר של בני ובנות המגזר החרדי.

אז בואו נעשה קצת סדר:

בראש המכללות החרדיות הפזורות ברחבי הארץ, נמצאת המכללה החרדית ירושלים, הגדולה והוותיקה ביותר. אלפי סטודנטיות חרדיות, בוגרות בית יעקב פוקדות את שערי המכללה מידי שנה.

המכללה החרדית, הינה הגוף האקדמי הוותיק והמקצועי ביותר, במגזר החרדי, שהיה גם הראשון שהגה והתווה את השילוב הייחודי של לימודי אקדמיה, מבלי להוריד מרמתם הרוחנית הגבוהה של הסטודנטים והסטודנטיות הבאים בשעריו.

הלימודים בקמפוס, נערכים בהפרדה מלאה ומותנים בתנאי קבלה מחמירים העומדים בקנה אחד עם תקנון הצניעות של המכללה, תקנון תואם תקנוני סמינרים מובילים, המשלבים לימודים גבוהים תוך הקפדה על תורה ויראת שמיים וזוכה להתייחסות מעמיקה ע"י אנשי הצוות.

צוות המכללה המסור דואג לתת לכל סטודנטית, את ההרגשה הטובה ביותר, קורס מתאים ונוח, חום של משפחה, עם חמימות יהודית ערכית, כפי שגדלה עליה בביתה וכפי שהביאה איתה מהסמינר.

אקדמיה כלימודי המשך לסמינר:

לאורך השנה נמסרים במכללה החרדית, שיעורי תורה והשקפה ע"י רבנים ואישים חשובים. בפתיחת השנה, בחגים ובמועדים מיוחדים נערכים במכללה ימי עיון מרוכזים, המכניסים את הסטודנטיות לאווירה הייחודית של אותם ימים. כחלק מתפיסת המכללה כלימודי המשך לסמינר, מלווים הלימודים ע"י רבנים ואישי חינוך מהשורה הראשונה העוברים בפרוטרוט על תכנית הלימודים, ומוודאים שהתכנים המועברים לסטודנטיות מבוקרים, מותאמים לשומרי תורה ומצוות ונטולי כפירה.

תואר עם השקפה יהודית:

המקצועות הנלמדים במכללה נבחרים בקפידה, תוך דגש על מקצועות בעלי סיכויי השמה גבוהים, ועל תארים נחשבים בעולם התעסוקה, המוענקים על ידי אוניברסיטאות מובילות. לפני תחילת השנה עובר רב המכללה על תכני הקורס ומוודא שהחומר תואם את ערכי היהדות, זאת בנוסף לשיעורי השקפה שמעביר לסטודנטיות, השקפה שתלווה אותן ותיתן להן את ההסתכלות הנכונה והיהודית בהתאם לתחום אותו לומדות. במקביל לשיעורים אלה, נמצאים במכללה רב ורבנית העומדים לרשות הסטודנטים בכל שעות פעילות המכללה ועונים על שאלות בנושאים שונים.

הסגל וקורסים מותאמי מגזר:

במסגרת ההקפדה על תכנים המותאמים לבנות סמינרים הבאות בשערי המכללה, עובר סגל המרצים המקצועי הדרכה פרטנית להתנהגות ההולמת את הווי המכללה ואת אורח החיים החרדי של הסטודנטים הלומדים בה.

בית חם לאמהות וילדיהן:

האמהות הסטודנטיות, במכללה החרדית, יכולות ללמוד בראש שקט. מעון תינוקות שהקימה המכללה בצמוד לקמפוס, מאפשר לאמהות ללמוד ברגיעה, בידיעה שילדן נמצא בידיים טובות וקרוב אליהן. המעון באישור התמ"ת.

תכל'ס:

אך לא רק בנושאי יהדות והשקפה מצטיינת המכללה, בקמפוס קיימת סביבת לימודים חדשנית ומודרנית הכוללת: ספריה אקדמית עשירה, מעבדות מחשבים וחדרי תרגול מתקדמים, שירותי אינטרנט מסונן ומבוקר לפי הוראת הרבנים, גישה למאגרי מידע אלקטרוניים ואמצעי מדיה כפי המקובל במוסדות האקדמיים הנחשבים.

אז למה את מחכה??

התקשרי עוד היום למכללה החרדית ובררי על התואר הבא שלך. באווירה חרדית וברוח הסמינר.

 

גברים מכללה

המעון במכללה
המעון במכללה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.