סידור נכון של חדר הילדים

חדר ילדים הוא הממלכה הפרטית שלהם, המקום בו הם משחקים, מכינים שיעורים, ישנים ומבלים שעות רבות ביום. בסידור חדר הילדים יש להביא בחשבון את כל אותם דברים שאותם הם אוהבים לעשות (לקרוא, לשחק עם חברים) ולעצב אותו בהתאם לטעמם, תוך שמירה על הפונקציונליות. כדאי לנצל באופן מקסימלי את איכויות הרהיטים המעוצבים במיוחד לחדרי ילדים ולמקם אותם בחדר באופן הנכון והאופטימלי, כדי שתופק מהם תועלת. ריהוט אידיאלי לילדים הוא כזה ש'גדל איתם'; בנוי באופן מודולרי, משתלב עם החדר ומותאם לגילאים שונים.

 

סידור חדר ילדים באופן פונקציונלי ונוח

 

כאשר מוסיפים לחדר הילדים אמצעי אחסון כגון מגירה מתחת למיטה, הדום שמשמש כארגז למשחקים או קופסאות עם דמויות שאהובות על ילדים, הופך פינוי החדר מחפצים שאינם נחוצים באופן יומיומי, לקל ונוח. אם כי איסוף המשחקים, הספרים והבגדים 'מפנה' את החלל באופן דרמטי, חשוב שהילדים יוכלו למצוא את החפצים האהובים עליהם גם אם אינם פזורים בחדר אלא מאוחסנים באופן מסודר. ארון הוא רהיט האחסון העיקרי בחדר ובו אפשר לאחסן הכול – בגדי ילדים, משחקים, קופסאות של צעצועים ישנים ועוד. ארון ילדים צריך להיות מותאם לשימוש המקסימלי של הילד, לכן החלל הפנימי שלו יכלול מגירות או מדפים שמוצבים במקום נוח להגעה. את החפצים השימושיים פחות, אפשר למקם במדפים הגבוהים יותר.

 

חדר ילדים שתמיד כיף להיות בו

 

גם חדר הילדים היפה ביותר, צריך להיות המקום בו הם יוכלו לשחק ולבלות בחופשיות גמורה. בכל שלבי תכנון החדר יש לשים דגש על בטיחות הילדים, החל בסגרי הדלתות, כיסויי שקעי החשמל, רצפה שמונעת החלקה ועוד. סידור לא נכון של הרהיטים בחדר הילדים עלול להיות במקרה הטוב, לא נוח, למשל: חלון הנפתח כלפי פנים או מיטה שממוקמת מול הדלת. אלה יכולים להיות פרטים קטנים שאינם כרוכים בשינויים מיוחדים, אך הם משפיעים על כלל העיצוב והנוחות של החלל.

 

ומה לגבי הטעם האישי? ילדים יודעים טוב מכולם כיצד לעצב את החדר, אלא שלא תמיד בחירות הריהוט שלהם הן בהתאם לטעמם של ההורים. חשוב לתת לילד יד חופשית בעיצוב החדר אבל אין לוותר על התנאים הסטנדרטיים והחיוניים; שולחן כתיבה אינו מיועד לספרים, לכך משמשים מדפים צבעוניים. הילדים אינם אוהבים את שולחן היצירה שבחרתם עבורם? אפשר לעצב את השולחן באמצעות מדבקות עליזות שיהפכו אותו לרהיט החביב עליהם. כאמור, הסידור הנכון של חדר הילדים הוא הטאץ' שמאפשר להפוך אותו לחלל נוח וכיפי במיוחד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.