סיון רהב מאיר במתקפה על אמנון לוי

בטור השבועי בידיעות אחרונות תוקפת העיתונאית סיון רהב מאיר את אמנון לוי וקובעת כי "אפילו מוטי קירשנבאום ז"ל נהג ביותר כבוד כלפי הג'ירפות והקרנפים שיצא לפגוש בסדרות הטבע שלו. {"הג'ירפות והקרנפים קיבלו יותר כבוד"}

בטורה השבועי בידיעות אחרונות מתייחסת העיתונאית סיון רהב מאיר לסדרה "החרדיות" של אמנון לוי שהצליח למשוך אחריו חצי מליון צופים.

בפתח הטור תוקפת מאיר את אמנון לוי וטוענת כי הצופים צפו בנשיונל ג'אוגרפיק חרדי, בסגנון "יצאנו אל עבר שבטים אקזוטיים ונידחים בטנזניה". בדיוק כמו החוקר המערבי שבא לחקור את החברה הפרימיטיבית והנחשלת ביותר, מאיר מטיחה ביקורת באמנון לוי וקובעת:  "אפילו מוטי קירשנבאום ז"ל נהג ביותר כבוד כלפי הג'ירפות והקרנפים שיצא לפגוש בסדרות הטבע שלו.

מאיר שבה ומדגישה כי ערוץ 10 ואמנון לוי חוזרים בקביעות אל אותם מקומות ואותם מרואיניים, "המסע השטחי נע באופן קבוע מנשות טאליבן ועד הצצה למקווה, דרך עוד כמה תחנות אקסטרים, לא הופתעתי ששוב לוי שם את פעמיו למאה שערים. לא יאומן כמה מעט אנשים גרים בשכונה הזו וכמה הרבה עיתונאים מגיעים אליה. הרי בכל חצי רחוב בעיר אלעד או קריית ספר גרים הרבה יותר חרדים, אבל "אשליית מאה שערים" לא פגה לעולם. רוצה רייטינג? היכנס אל בין הסמטאות הקיצוניות. המנגנון הזה שחוק, אבל עדיין עובד

לאחר מכן עוברת מאיר לתקוף אישית את לוי, "כמו שיש כתבים לענייני חרדים, יש גם חרדים לענייני כתבים. מדובר ברשימה קבועה של מרואיינים לא מייצגים שמספקים תמיד את אותה סחורה. הסתכלתי לא פעם על אמי (החילונית) ועל חמותי (החרדית) והבנתי שהן לעולם לא יופיעו בשום כתבה. התקשורת לא סופרת את שתיהן. הן לא רייטינג, הן לא אייטם, אבל הן הרוב.

מאיר מסיקה כי מאחורי הרייטינג יש צמא אמיתי לדעת על החרדיות, "זה מעיד על סקרנות עצומה בציבור הישראלי. חצי מיליון איש הצביעו השבוע בשלט ואמרו: העם דורש להכיר את החרדים. הציבור הרחב צמא לדעת עוד.

המסקנה של מאיר מהסדרה מעוררת הסקרנות פשוטה, "אם הסדרה עוררה גל סקרנות כה גדול בציבור החילוני, וגל זעם כה גדול בציבור החרדי – כנראה צריך להתחיל להכיר באמת. לא דרך המסך, לא דרך מצלמות. במקום חצי מיליון צופים – חצי מיליון מפגשים.

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.