סיון רהב מבקשת: הקדישו 4 דקות לצפיה בסרטון זה (וידאו)

כשיצחק נבון שלף כיפה וציטט בעל פה את המילים ואת הלחן."אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאת לה'. המעביר בניו בין גזרי ים סוף, את רודפיהם ואת שונאיהם בתהומות טיבע. עוזי וזימרת יה ויהי לי לישועה". הסרטון המרגש שהעיתונאית סיון רהב מאיר מבקשת שתצפו בו דקה לפני החג. {מפעים – עוצמת האמונה בשביעי של פסח}

קחו ארבע דקות לצפות, לפני החג:

1. בפסח מציינים את יציאת מצרים. כעבור שבוע, ב"שביעי של פסח" – את קריעת ים סוף. במעמד המיוחד ההוא שרו בני ישראל את "שירת הים" המפורסמת, שנהוג לשיר עד היום בחג הזה.

2. הנה פנינה ארכיונית שריגשה אותי: שנים רבות שמעתי על שירת הים של הרב חרל"פ, שהיה הרב של שכונת "שערי חסד" בירושלים ואחד התלמידים המיוחדים של הרב קוק. והנה, פתאום, קיבלתי וידאו ובו עדות חיה ממישהו שהיה שם בעצמו. ולא רק עדות, אלא גם ביצוע מפיו של "שירת הים", ממש בנוסח שבו הרב חרל"פ היה שר. ואם כל זה לא מספיק, אז אותו עד ראייה הוא הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל.

3. נבון נפטר לפני כחצי שנה. זהו אחד הראיונות האחרונים שלו, והמראיין הוא יאיר חרל"פ, נכדו של הרב. הוא לא ציפה שפתאום, באמצע הריאיון, נבון ישלוף כיפה ויתחיל לצטט בעל פה את המילים ואת הלחן.

4. המילים שהוא שר: "אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאת לה'. המעביר בניו בין גזרי ים סוף, את רודפיהם ואת שונאיהם בתהומות טיבע. עוזי וזימרת יה ויהי לי לישועה".
חג שמח!

סיון רהב מבקשת: הקדישו 4 דקות לצפיה בסרטון זה

צפו

קחו ארבע דקות לצפות, לפני החג:1. בפסח מציינים את יציאת מצרים. כעבור שבוע, ב"שביעי של פסח" – את קריעת ים סוף. במעמד המיוחד ההוא שרו בני ישראל את "שירת הים" המפורסמת, שנהוג לשיר עד היום בחג הזה.2. הנה פנינה ארכיונית שריגשה אותי: שנים רבות שמעתי על שירת הים של הרב חרל"פ, שהיה הרב של שכונת "שערי חסד" בירושלים ואחד התלמידים המיוחדים של הרב קוק. והנה, פתאום, קיבלתי וידאו ובו עדות חיה ממישהו שהיה שם בעצמו. ולא רק עדות, אלא גם ביצוע מפיו של "שירת הים", ממש בנוסח שבו הרב חרל"פ היה שר. ואם כל זה לא מספיק, אז אותו עד ראייה הוא הנשיא לשעבר יצחק נבון ז"ל.3. נבון נפטר לפני כחצי שנה. זהו אחד הראיונות האחרונים שלו, והמראיין הוא יאיר חרל"פ, נכדו של הרב. הוא לא ציפה שפתאום, באמצע הריאיון, נבון ישלוף כיפה ויתחיל לצטט בעל פה את המילים ואת הלחן.4. המילים שהוא שר: "אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאת לה'. המעביר בניו בין גזרי ים סוף, את רודפיהם ואת שונאיהם בתהומות טיבע. עוזי וזימרת יה ויהי לי לישועה".חג שמח!

‎Posted by ‎סיון רהב-מאיר‎ on‎ חמישי 28 אפריל 2016

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סיון יקרה, אולי את לא זוכרת, אבל נבון הנ"ל עשה מעשה זמרי הנורא: חתר ו"הצליח" להקים את בית הספר המעורב הראשון ערבי-יהודי. כשרעיון החיים המשותפים היה הזוי, ואף יהודי לא העלה בדעתו להתרועע עם ערבים, הגיע כבודו נבון וקרר את האמבטיה. ייסד את רעיון ההתבוללות והטיף אליו תחת כל עץ רענן.
  גדולי ישראל מכל הזרמים התריעו, התחננו, חזו את הנולד – אך לשוא. הבנאדם הנאור וה"נבון" עומד בשלו: בעד ליברליזציה, אינטגרציה, מקשיח לב בזדון.
  את תוצאות השמדת-העם שלו, אפשר לראות במאות רבות של יהודיות שהולכות כל שנה לאיבוד בנישואים מעורבים. גם אם הן מאושרות שם מאד – הן וילדיהן אובדים לעם שלנו!!!!!! בשביל זה הקמנו מדינה יהודית?!
  אם הוא מת (לא נפטר) לפני חצי שנה, יש לו עוד חצי שנה בדין רשעים בגהינום. להוציא כיפה ולשיר "והיא שעמדה" לא יעמוד לזכותו, וגם לא מרגש אותנו כעם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב