סיוע חירום של הסוכנות היהודית לעסקים שנפגעו מטרור העפיפונים

הסוכנות היהודית תעניק הלוואות של עד 100,000 ₪ לעסקים שנפגעו בעקבות טרור העפיפונים וירי הרקטות מרצועת עזה. ההלוואות, שיינתנו בתנאים מועדפים ובהליך מהיר, נועדו לסייע לעסקים קטנים ובינוניים בעוטף עזה שפעילותם העסקית נפגעה באופן משמעותי עקב המציאות הביטחונית בחודשים האחרונים. הסיוע יינתן באמצעות המרכז לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית, הודות לתרומה מיוחדת של קרן נס הממומנת בסיוע קהילות יהודי מטרו ווסט ומיאמי.

על פי נתוני כבאות והצלה, מתחילת גל טרור העפיפונים מרצועת עזה פרצו באזור עוטף עזה כ-300 שריפות, שכילו מעל ל-250 אלף דונם ופגעו לא רק בחקלאים אלא גם בעשרות עסקים מתחום התיירות ובכללם צימרים, בתי הארחה, מסעדות, פאבים ועוד.

בעקבות המצוקה הקשה, פתח המרכז לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית מסלול חירום של "קרן נס לפיתוח הנגב". הסיוע הסוכנותי יתמקד בעסקים בתחומי המסחר, התיירות והשירותים היות והעסקים בתחום החקלאות מטופלים על ידי המדינה והוגדרו כנפגעי פעולות איבה. במסגרת מסלול החירום יוענקו הלוואות לעסקים שפעילותם העסקית נפגעה במועצות אזוריות חוף אשקלון, שדות נגב, שער הנגב, אשכול ומרחבים וכן בערים שדרות ונתיבות.

"קרן נס לפיתוח הנגב", המסייעת מדי שנה לצמיחתם של עשרות עסקים בנגב היא אחת משמונה קרנות המופעלות על ידי המרכז לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית. קרנות הסוכנות מופעלות מתרומות של קהילות יהודיות ומעניקות הלוואות בתנאים אטרקטיביים ליזמים המקימים עסק חדש או מרחיבים עסק קיים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. הסיוע מתאפשר הודות לערבות חלקית של הסוכנות היהודית מול הבנק המלווה כתמיכה בעסקים שמתקשים לקבל הלוואה או להעמיד את הביטחונות הנחוצים.

מנהל המרכז לעידוד עסקים בסוכנות היהודית, אמיר שניידרמן, ציין כי "הקרנות של הסוכנות נותנות סיוע מהיר בתנאים מועדפים לעסקים גם בזמן שגרה וגם בעתות חירום. מאז הקמתן סייעו קרנות הסוכנות היהודית לכ- 1,900 עסקים ויזמים בהיקף הלוואות של מעל ל- 320 מיליון ₪ תוך יצירת כ- 9,000 מקומות עבודה חדשים".

הריבית שנגבית על ההלוואות היא בגובה פריים + 1.5% עם תקופת גרייס של 6 חודשים ואחריהם 5 שנות החזר של קרן וריבית. הסוכנות היהודית תעמיד ערבות שיורית של עד 70% מגובה ההלוואה והלווים יעמידו ערב אחד לטובת ההלוואה שניתנת באמצעות בנק אוצר החייל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.