סיוע מהיר של הסוכנות היהודית לתושבים שנפגעו מירי הטילים

הסוכנות היהודית תעניק בשעות הקרובות סיוע כספי ראשוני ל- 17 משפחות שנפגעו ממטחי הטילים על אשקלון, שדרות וחוף אשקלון, זאת בנוסף לשתי משפחות מנתיבות שקיבלו את הסיוע הסוכנותי אתמול. הסיוע יוענק באמצעות 'הקרן לנפגעי טרור של הסוכנות היהודית' הפועלת בעזרת תרומות של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, קרן היסוד ותורמים נוספים.

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג: "תוך שעות ספורות מרגע פגיעת הרקטות בבתי האזרחים, בדומה לסבבים הקודמים, הגיעו נציגי 'עמיגור' של הסוכנות היהודית בהזמנת משרד האוצר להעריך את הנזקים לקראת שיפוץ. הקרן לסיוע לנפגעי טרור של הסוכנות היהודית תעניק כבר בשעות הקרובות סיוע חירום בסך של אלפי שקלים לפצועים. יישובי עוטף עזה הם עוטף ישראל וכך צריך לראות אותם. הסוכנות תחזק את תושבי הדרום בכל דרך שיתאפשר לה. כושר העמידה שמפגינים התושבים הוא יוצא דופן במערכה סבוכה ומתישה."

במהלך היממה האחרונה יצרו נציגי הסוכנות קשר מיידי עם ראשי הרשויות ונציגי הרווחה ביישובי הדרום על מנת לאתר תושבים אשר אושפזו כתוצאה מפגיעת ירי הטילים או כאלה שבתיהם נפגעו פגיעה ישירה מהירי. הסיוע המיידי, בהיקף של 4,000 ₪ למשפחה, נועד לעזור לנפגעים בהתארגנות ראשונית ודחופה. בנוסף לסיוע החירום, כל משפחה שתוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנפגעת פעולות איבה, תוכל לפנות לקרן של הסוכנות היהודית ולקבל סיוע בהיקף של עד 25,000 ₪. הסיוע נועד להקל על הנפגעים בצרכים משלימים אשר אינם נתמכים על ידי המוסדות הרשמיים של מדינת ישראל.

במקביל לסיוע הסוכנותי לתושבים שנפצעו, חברת הבת של הסוכנות היהודית, 'עמיגור', תפעל בשליחות מס רכוש ותשפץ מבנים שנפגעו מהירי ויש צורך לשקמם. הבוקר כבר החלו עובדי עמיגור לטפל במבנים באשקלון שנפגעו מירי הטילים בתיאום עם אנשי מס רכוש.

הסוכנות היהודית גם ערוכה לתמוך בעסקים שנפגעו בעקבות המצב הביטחוני בדרום והיא תעניק להם הלוואות של עד 100,000 ₪ בתנאים מועדפים ובהליך מהיר. הסיוע יינתן באמצעות 'המרכז לעידוד עסקים של הסוכנות היהודית', הודות לתרומה מיוחדת של 'קרן נס לפתוח הנגב' הממומנת בסיוע קהילות יהודי מטרו ווסט ומיאמי. הסוכנות תעמיד ערבות שיורית של עד 70% מגובה ההלוואה והלווים יעמידו ערב אחד לטובת ההלוואה שניתנת באמצעות בנק אוצר החייל. הסיוע יינתן לעסקים בתחומי המסחר, התיירות והשירותים (וזאת, כיוון שעסקים בתחום החקלאות מטופלים על ידי המדינה והוגדרו כנפגעי פעולות איבה).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.