"סיטיפס" לגולש החרדי: "צריך לשלם גם ע"פ הרשב"א"

גולש חרדי שפנה לחברת הרכבת הקלה בירושלים ותהה על מדיניות הקנסות על מי שאינו מתקף את ה"חופשי חודשי" שלו, נענה: "גם לפי הרשב"א בבבא בתרא, ניתן להטיל קנס"

דף הפייסבוק של חברת "סיטיפס", החברה שמפעילה את הרכבת הקלה בירושלים, הוא אחד הדפים המצליחים ברשת בקרב הירושלמים. היום מתברר שמנהל הדף יודע לא רק להעלות פוסטים מוצלחים, אלא גם ללמוד תורה.

בתגובה לשאלת מגיב חרדי בשם ידידיה חסון על קנסות שהחברה מטילה על מי שיש לו "חופשי חודשי" ואינו מתקף את הכרטיס ברכבת, הגיב מנהל הדף עם תגובה רשמית מטעם "סיטיפס", בתוספת שיעור תורה קצר בבבא בתרא.

"הי ידידיה", נכתב בתגובה הרשמית. "על פי חוק ובהתאם לתקנות משרד התחבורה חובה לתקף את כרטיס הרב קו בכל נסיעה, גם אם יש לך חופשי חודשי. העובר על החוק צפוי לקנס".

וכאן מגיעה התוספת המפתיעה: "ואם חוקי המדינה אינם מספיקים", מטעים מנהל הדף ספק בהתנשאות, ספק תחת סטריאוטיפ, "יש מצב שיעניין אותך לדעת שגם לפי הרשב"א בבבא בתרא דף ח' – רשאים בני העיר להטיל קנס לעובר על תקנות הציבור. נסיעה טובה".

כזכור, נגד חברת סיטיפס מתנהל לאחרונה מאבק של רבים מתושבי העיר שטוענים למקרים רבים של בריונות מצד הפקחים כלפי הנוסעים והטלת קנסות מיותרות או שרירותיות לעיתים קרובות. תגובת סיטיפס תקיפה ברוב המקרים ואינה מתנצלת. ייתכן שהמדיניות הקשוחה מגיעה מהחלונות הגבוהים בחברה.

ההתכתבות יוצאת הדופן

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עין רשב"א ב"ב זה לא תקנת העיר - זה תקנת השובבים. ולפסק השולחן ערוך אסור להטיל הקנס. גם אני החכם! כבר +85 שנים לא צחקתי ככה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  עין רשב"א ב"ב זה לא תקנת העיר – זה תקנת השובבים.
  ולפסק השולחן ערוך אסור להטיל הקנס.
  גם אני החכם! כבר +85 שנים לא צחקתי ככה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  גם אני החכם! כבר 85 שנים לא צחקתי ככה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
  הגב
 2. תקנת העיר??? לא פחות ולא יותר!!!

  חחחחחחחחחחחחחח תקנת העיר???

  כבר שנים לא צחקתי ככה |
  הגב