סיכום אירועי החג: נאום ההסתה של אבו מאזן – בריטניה מצטרפת ללחימה נגד דאע"ש

סיכום החג: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא נאום תוקפני בעצרת האו"ם בו האשים את ישראל כי ביצעה רצח עם בעזה. נתניהו לפיד ויעלון הגיעו להסכם על התקציב – מדינות באירופה מצטרפות ללחימה נגד דאע"ש

סיכום חדשות החג: סמוך לכניסת החג,  נתניהו, לפיד ויעלון  סיכמו על תוספת של 6 מיליארד שקלים למערכת הביטחון במסגרת התקציב לשנת 2015. כן  סוכם כי יעד הגירעון יעמוד על 3.4% ולא יכלול העלאת מסים. בכך יעמוד תקציב הביטחון בשנה הבאה על 57 מיליארד שקלים.

בנוסף, למערכת הביטחון יועברו בין שבעה לשמונה מיליארד שקלים לכיסוי הוצאות "צוק איתן".

נאום  תוקפני של אבו מאזן בעצרת האו"ם

ניצחון דיפלומטי לישראל בעצרת האו"ם: הוועידה של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית דחתה הצעה שהובאה ביוזמת המדינות הערביות.

תחת הכותרת "יכולות הגרעין של ישראל", שקראה לצרף את ישראל לאמנה הבינלאומית למניעת הפצת נשק גרעיני.  ההצעה נדחתה ברוב של 12 מדינות שהצביעו במהלך הכינוס.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן  נשא נאום תוקפני בעצרת האו"ם בו האשים את ישראל כי ביצעה רצח עם בעזה. "לא נשכח ולא נסלח ולא נרשה לפושעי המלחמה לחמוק מעונש", אמר יו"ר הרשות הפלסטינית. "אנחנו שומרים על זכותנו להגן על עצמנו מפני מכונת המלחמה של ישראל הכובשת והגזענית ".

. גורמים במשרד ראש הממשלה טענו כי "מדובר בנאום הסתה רצוף שקרים". שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי "דבריו של אבו מאזן מבהירים שוב ובצורה חדה כי הוא לא רוצה ולא יכול להיות שותף להסדר מדיני הגיוני" והוסיף כי "אבו מאזן משלים את החמאס כשהוא עוסק בטרור מדיני ומעליל עלילות שווא על ישראל".

בריטניה מצטרפת ללחימה נגד דאע"ש

במקביל,  הפרלמנט הבריטי  החליט כי כוחות חיל האוויר של הממלכה יצטרפו ללוחמה נגד ארגון דאע"ש – הבריטים מצטרפים  לדנמרק ובלגיה שהודיעו על הצטרפותן ועל שליחת מטוסי קרב לתקיפות האוויריות.

שישה מפציצים מסוג "טורנדו GR4" המתינו בקפריסין לרגע הפקודה מראש הממשלה. היום יצאו מטוסי קרב בריטיים למרחב עירק והם חגים באוויר וממתינים לפקודה.

תאונת פגע וברח באולגה

הבוקר סמוך למחלף אולגה, אירע תאונת פגע וברח – רכב  פגע בשני רוכבי אופנוע שנפצעו באורח בינוני-קשה וקל. הנהג, לפי החשד, נמלט מהמקום והסגיר את עצמו למשטרה כעבור שעות מאז התרחש המקרה. לטענתו, הוא הבחין כי מסייעים בשטח לפצועים – ולכן נסע מהמקום לבית החולים, אבל עצר בבית של קרובי משפחה בגלל אפיסת כוחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.